Мобільні групи з ліквідації заборгованності по оплаті аліментів

Мобільні групи з ліквідації заборгованності по оплаті аліментівПро мобільні групи з ліквідації заборгованності по оплаті аліментів

У Київській та Запорізькій областях почали діяти перші мобільні групи з ліквідації заборгованості по оплаті аліментів, які проводитимуть регулярну перевірку стану виконання рішень зі стягнення аліментів з недобросовісних боржників у регіонах.

Про це повідомив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, за дорученням якого й були створені відповідні групи.

Окрім цього, наразі триває створення Центрального та регіональних штабів з моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення аліментів.

До кінця лютого аналогічні мобільні групи проведуть перевірки та роз’яснювальну роботу серед працівників органів ДВС в усіх регіонах України щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Мобільні групи направлені на оперативне виконання вимог зазначеного закону та надання методичної допомоги.
«Крім того, ці мобільні групи у разі необхідності виїжджають безпосередньо до місця проживання того чи іншого боржника і вже під їх контролем вчиняються відповідні виконавчі дії, пов’язані з описом або арештом певного майна», — уточнила Світлана Глущенко.

Вона наголосила, що діяльність цих груп вже дала перші результати «Нами помічена наступна тенденція. Боржники почали самостійно ініціювати налагодження комунікацій зі своїми колишніми дружинами або чоловіками, погашаючи існуючі заборгованості. Більше того, з’являються випадки, коли заборгованість не просто повністю погашалась, але стягувачі забирали документи з органів державної виконавчої служби. У Київській області зареєстровано 210 таких випадків», — зазначила заступник Міністра.

Нагадаємо, що цей закон встановлює нові види примусу до неплатників аліментів.

Зокрема боржників, які не платять аліменти понад 6 місяців, до моменту повного погашення боргу позбавлятимуть права виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати, вирішувати, чи має право його дитина покидати територію країни.

Окрім цього, боржників буде притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді виконання суспільно-корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною.

Лівобережний ВДВС міста Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі