Немає грошей на аліменти? Допоможемо знайти роботу

Немає грошей на аліменти21.01.2019 року Міністерством юстиції підписано з Державною службою зайнятості та Державною службою з питань праці два меморандуми про співробітництво. Перший меморандум надасть можливість отримувати інформацію про вакансії в усіх регіонах України. Другий меморандум забезпечить обмін інформацією з Державною службою з питань праці.

«Ми пропонуватимемо боржникам добровільно працевлаштуватися на роботу. Якщо вони не захочуть самостійно працювати й отримувати дохід, щоб виконувати свій обов’язок перед дітьми, ми направлятимемо їх на роботу через інструмент суспільно корисних робіт», — зазначив Міністр юстиції.

Згідно Закону України «Про виконавче провадження» якщо боржник працює, або отримує інший дохід — борг примусово стягується державною виконавчою службою за рішенням суду шляхом відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії боржника за місцем їх отримання. Якщо боржник не працює та не сплачує аліменти самостійно на нього можуть чекати такі тимчасові обмеження: у праві виїзду за межі України; керуванні транспортним засобами; користуванні зброєю та полюванні; участь у прийнятті рішення про виїзд дитини за кордон; недопущення відчуження майна та автоматизований арешт коштів боржника поки не буде погашена вся заборгованість; нарахування додаткових штрафів при наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 1 року.

До злісних неплатників аліментів, які мають заборгованість більше трьох місяців, застосовується кримінальна відповідальність відповідно до ст. 164 Кримінального кодексу:

  • громадські роботи до 240 годин,
  • арешт до 6 місяців,
  • або обмеження волі до 3 років.

При несплаті аліментів на утримання дитини понад 6 місяців суд може застосувати адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Подальша несплата аліментів – 240-360 годин. Якщо порушник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, до нього може буди застосований адміністративний арешт до 10 діб. Злісне ухилення від суспільно корисних робіт – позбавлення волі на строк до 2 років.

В усіх органах Державної виконавчої служби буде розміщена інформація про те як діяти боржнику, якщо він не має офіційного місця роботи.

Боржник може працевлаштуватись самостійно або звернутись до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Отримати інформацію про наявні вакансії можна на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua

Якщо неможливо працевлаштуватись за наявним фахом, державна служба зайнятості може забезпечити професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації за вже наявним фахом.

Уразі працевлаштування треба негайно повідомити державного виконавця, на виконанні у якого перебуває рішення про стягнення аліментів про місце роботи.

Лівобережний відділ ДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі