Неприємності, які чекають на злісного неплатника аліментів

Неприємності, які чекають на злісного неплатника аліментівНеприємності, які чекають на злісного неплатника аліментів

06 лютого 2018 року набрав чинності Закон України № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Він спрямований на посилення відповідальності батьків, які не беруть участі у вихованні дитини або ухиляються від сплати аліментів.

Вже створено та запущено в роботу Єдиний реєстр боржників аліментів https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Сюди Мін'юст буде вносити абсолютно всіх боржників, які не оплачують аліменти понад 3 місяці.

На даний час, завдяки цим змінам в Законі, за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад шість місяців державний виконавець самостійно може винести постанову яка обмежуватиме боржника у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортним засобам, у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити боржника у праві полювання.

Вказані обмеження діятимуть до погашення боржником у повному обсязі заборгованості зі сплати аліментів.

Також державним виконавцем буде складатися протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення та можуть бути призначені суспільно-корисні роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

З метою уникнення будь-яких непорозумінь на кордоні або підчас керування транспортним засобом, через знаходження осіб у Єдиному реєстрі боржників аліментів, радимо Вам звернутися до відповідного відділу державної виконавчої служби за місцем мешкання та надати підтвердження сплати аліментів.

Лівобережний ВДВС міста Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі