Перший прецедент — судове рішення про притягнення до відповідальності кривдників та їхніх батьків за виявлені факти булінгу

Перший прецедент - судове рішення про притягнення до відповідальності кривдників та їхніх батьків за виявлені факти булінгу5 лютого 2019 року було прийнято перше судове рішення за фактом цькування у школі.

Школярка фотографувала іншу дівчинку в приміщенні Бориспільської ЗОШ № 7, а згодом ці фото непристойного характеру виклала в Instagram.

Суддя вирішив, що тут мав місце булінг – тобто «дії психологічного та сексуального насильства зі застосуванням засобів електронних комунікацій щодо неповнолітньої особи, в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’я потерпілої».

Школярці, яка цькувала іншу, менше 16-ти – тобто віку відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, відтак за її вчинок понесла відповідальність мати.

Враховуючи те, що дівчинка визнала вину та щиро розкаялась, покарання призначили мінімальне: 50 неоподатковуваних мінімумів або 850 гривень.

Також суд зобов’язав правопорушницю відшкодувати судові витрати, тобто сукупно сплатити 1234 гривні.

Це рішення важливе, бо стало першою демонстрацією того, яким чином необхідно розглядати справи про цькування та що може слугувати доказами.

З 19 січня почав діяти закон щодо протидії булінгу.

Якщо його чинить особа, яка досягла 16 років, то за рішенням суду її зобов’яжуть сплатити штраф від 850 до 1700 гривень, або відпрацювати від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо цькування повториться протягом року, або групою осіб, то штраф сягне від 1700 до 3400 гривень, або він 40 до 60 годин громадських робіт.

А якщо кривднику не виповнилось 16 років, за його проступок відповідають батьки. Розмір штрафу незмінний.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу – якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 гривень або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Якщо ви чи ваша дитина стали жертвами булінгу, для початку – подати заяву керівнику освітнього закладу.

А особливо наголосити дитині: якщо її кривдять, вона може звернутись за допомогою до вас, вчителів, керівництва школи, охоронців, психолога чи батьків інших дітей.

Якщо вирішити ситуацію на рівні школи не вдається – звертайтесь у поліцію.

Якщо вам необхідна правова допомога – зверніться до центрів безоплатної правової допомоги, що по всій Україні.

Там послуги адвоката для дитини є безкоштовними.

Лівобережний відділ ДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі