Посилення відповідальності неплатників аліментів

Посилення відповідальності неплатників аліментів15.05.2018 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила другий пакет законодавчих ініціатив по захисту прав дітей, які передбачають посилення відповідальності батьків, що ухиляються від сплати аліментів:

  • Нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо «горе-батько» або «горе-матір» забули про утримання дитини: понад 1 рік – на 20 % від суми несплачених аліментів; у разі несплати протягом 2-х років на 30 % від суми несплачених аліментів; у разі несплати протягом 3-х років – на 50 % від суми несплачених аліментів.
  • Можливість збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину відповідного віку.
  • Застосування заборони обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців. Крім того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила суму за 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, заробіток від яких спрямовується на користь дитини.
  • Запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів.
  • Запровадження повного спектру обмежень Закону № 7277 #ЧужихДітейНеБуває до боржників, у яких наявна заборгованість зі сплати аліментів 3 місяці перед дитиною-інвалідом чи тяжко хворою дитиною.
  • Запровадження механізму звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе-батьків» у разі невиконання останніми обов’язку щодо сплати аліментів на дитину до її повноліття понад 3 роки і більше.
  • Встановлення заборони особі, яка внесена до Єдиного реєстру боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів, відчужувати належне їй майно до погашення такої заборгованості.
  • Застосування заборони обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади та позбавлення можливості брати участь у виборах за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців.

Крім того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила суму за 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.

Лівобережний відділ ДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі