Посилення відповідальності неплатників аліментів

Посилення відповідальності неплатників аліментів15.05.2018 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила другий пакет законодавчих ініціатив по захисту прав дітей, які передбачають посилення відповідальності батьків, що ухиляються від сплати аліментів:

  • Нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо «горе-батько» або «горе-матір» забули про утримання дитини: понад 1 рік – на 20 % від суми несплачених аліментів; у разі несплати протягом 2-х років на 30 % від суми несплачених аліментів; у разі несплати протягом 3-х років – на 50 % від суми несплачених аліментів.
  • Можливість збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину відповідного віку.
  • Застосування заборони обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців. Крім того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила суму за 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, заробіток від яких спрямовується на користь дитини.
  • Запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів.
  • Запровадження повного спектру обмежень Закону № 7277 #ЧужихДітейНеБуває до боржників, у яких наявна заборгованість зі сплати аліментів 3 місяці перед дитиною-інвалідом чи тяжко хворою дитиною.
  • Запровадження механізму звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе-батьків» у разі невиконання останніми обов’язку щодо сплати аліментів на дитину до її повноліття понад 3 роки і більше.
  • Встановлення заборони особі, яка внесена до Єдиного реєстру боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів, відчужувати належне їй майно до погашення такої заборгованості.
  • Застосування заборони обіймати найвищі посади в органах виконавчої влади та позбавлення можливості брати участь у виборах за наявності заборгованості зі сплати аліментів понад 6 місяців.

Крім того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила суму за 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень.

Лівобережний відділ ДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі