Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) і примусової реалізації.
Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на грошові кошти боржника в національній та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі на кошти на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах.
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.
Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на грошові кошти боржника.
Арешт на майно (кошти) боржника накладається держвиконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис і арешт майна (коштів) боржника.
Арешт накладається в розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів на все майно боржника або на окремі речі.
На рухоме майно, яке не підлягає державній реєстрації, арешт накладається після проведення його опису.
Виконавець при необхідності може обмежити право користування майном, здійснити опечатування або вилучення його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що він виносить постанову або відзначає обмеження в постанові про арешт.
Вилучене арештоване майно оцінюється суб'єктом оціночної діяльності і передається на реалізацію державному підприємству «СЕТАМ» (система електронних торгів арештованого майна).
Такі заходи застосовуються держвиконавцем для забезпечення реального виконання рішення суду.
Лівобережний ВДВС м. Маріуполь