Проблеми, що виникають при виконанні рішень по заробітній платі

Проблеми що виникають при виконанні рішень по заробітній платіПроблеми що виникають при виконанні рішень по заробітній платі

На виконанні в Амур-Нижньодніпровському відділі державної виконавчої служби м. Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області знаходиться зведене виконавче провадження відносно боржника Публічного акціонерного товариства ПАТ «Дніпроважпапіргірмаш» яке містить у собі виконавчі провадження на користь юридичних осіб, Пенсійного фонду України, виконавчих проваджень на користь держави, а також виконавчі документи щодо стягнення заборгованості по заробітній платі на користь працівників підприємства у кількості 99 виконавчих документів на 2212731,00 грн.

Ухвалою № 904/8661/14 виданою 16.12.2014 року Господарським судом Дніпропетровської області порушено провадження у справі про банкрутство відносно Публічного акціонерного товариства «Дніпроважпапіргірмаш», за адресою: м. Дніпро, вул. Любарського, 98, код ЄДРПОУ 00218911

Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів визначає зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах.

З метою дотримання правил встановлених ст. 19 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відносно, того, що стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов’язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку.

Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), державним виконавцем неодноразово направляються платіжні вимоги до банківських установ, в яких обліковуються кошти боржника для примусового списання.

Однак, зазначені дії станом на теперішній час не є результативними, оскільки значна частина банківських рахунків закрита, а ті рахунки, які мають статус відкритого не містять коштів.

За зазначених обставин виконання вимог за зобов’язаннями на які не поширюється дія мораторію неможливо, виконавчі документи не виконуються.

Відповідно до ч. 5 ст. 19 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов’язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Додатково ст. 19 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» регламентує, що звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника, тому державним виконавцем неодноразово до Господарського суду Дніпропетровської області направлялися заяви про звернення стягнення на майно боржника, однак станом на теперішній час розгляд справи триває.

За зазначених обставин, порушуються встановлені права стягувачів за виконавчими провадженнями, оскільки ст. 124 Конституції України чітко визначено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Амур-Нижньодніпровський відділ державної виконавчої служби міста Дніпра
Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі