Рішення іноземного суду визнаються та виконуються в Україні

Рішення іноземного суду визнаються та виконуються в Україні Рішення іноземного суду визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародними договорами у сфері міжнародно-правового співробітництва, перелік яких можно знайти на сайті Міністерства України Питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника. Якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України, або його місце проживання (перебування) чи місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржника. Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником). Або клопотання може бути подано до іноземного суду, який розглянув справу і ухвалив рішення. У цьому випадку іноземний суд надсилає клопотання на розгляд до суду України через орган державної влади України. До клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду додаються документи, передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародними договорами не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи: - засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання; - офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні); - документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи; - документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше); - документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником); - засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України. За результатами розгляду поданих документів суд постановляє ухвалу про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання, яка надсилається сторонам у триденний строк. Зазначена ухвала також може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України. Лівобережний ВДВС м. Маріуполь .Рішення іноземного суду визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародними договорами у сфері міжнародно-правового співробітництва, перелік яких можно знайти на сайті Міністерства України.

Питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.

Якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України, або його місце проживання (перебування) чи місцезнаходження невідоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцезнаходженням в Україні майна боржника.

Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником).

Або клопотання може бути подано до іноземного суду, який розглянув справу і ухвалив рішення.

У цьому випадку іноземний суд надсилає клопотання на розгляд до суду України через орган державної влади України.

До клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду додаються документи, передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Якщо міжнародними договорами не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи:
— засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання;

  • офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні);
  • документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи;
  • документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше);
  • документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником);
  • засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України.

За результатами розгляду поданих документів суд постановляє ухвалу про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання, яка надсилається сторонам у триденний строк.

Зазначена ухвала також може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України.

Лівобережний відділ державної виконавчої служби міста Маріуполь
.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі