Штрафи за невиконання рішень суду

Штрафи за невиконання рішень судуЗакон «Про виконавче провадження» передбачає певні обов'язки учасників процесу примусового виконання рішень.

Для ефективного застосування норм закону, встановлена відповідальність за їх порушення.

Більшість з них передбачені для боржника:

  • це відповідальність за неподання декларації про доходи та майновий стан (або недостовірну інформацію);
  • за ненадання інформації про місце роботи (отримання доходів); з
  • а неявку без поважної причини.

Також передбачена відповідальність за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати боржника організаціями, де він отримує дохід.

Утримання за перелічені порушення передбачені статтею 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, від 850 до 1 700 гривень.

Примусово виконуються і рішення, за яким не стягуються кошти, а боржники зобов'язуються виконати деякі дії, наприклад, звільнити самовільно зайняту земельну ділянку або відновити на роботі.

Якщо боржник не виконує без поважних причин рішення суду, виконавець виносить постанову про накладення штрафу — на фізичну особу в розмірі 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1 700 гривень), на посадову особу — 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (3 400 гривень), на боржника — юридичної особи — 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100 гривень).

Лівобережний відділ державної виконавчої служби міста Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі