Ставай присяжним – бери участь у здійсненні правосуддя!

Ставай присяжним – бери участь у здійсненні правосуддя!

Присяжні – це особи, які за їх згодою залучаються до вирішення певної категорії цивільних та кримінальних справ разом із суддею в суді першої інстанції.

Якщо ви: громадянин України, вам від 30 до 65 років, постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, володієте державною мовою та виявили бажання стати присяжним вам треба звернутись до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних.

Список присяжних направляється у відповідний суд. Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі. Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Але не можуть бути присяжними:

  • особи, визнані судом обмежено дієздатними чи недієздатними, або які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  • особи, які мають незняту чи непогашену судимість;
  • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  • народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, апаратів судів, державні службовці, адвокати, нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя.

Присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді.

Роботодавець зобов’язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ними обов’язків в суді.

Присяжним гарантується:

  • зарахування часу виконання присяжними обов’язків у суді до трудового стажу;
  • збереження всіх гарантій та пільг за місцем роботи; заборона винагороди за час проведений в суді;
  • відшкодування витрат на проїзд, наймання житла, виплат добових;
  • застосування до присяжних заходів безпеки у разі потреби.

Бути присяжним – почесно, цікаво та відповідально!

Лівобережний ВДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі