Стягнення аліментів на дитину в новому році

Стягнення аліментів на дитину в новому роціСпосіб фінансового утримання дітей вирішується батьками.

Найпростіший спосіб — це укладення обома батьками договору. Згідно ст.189 Сімейного кодексу України батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати.

Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.

Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса або через звернення до суду.

Таким чином можна отримати розмір аліментів або в частині від доходу, або в твердій грошовій сумі в залежності від того, як була заявлена вимога або в якому судовому проваджені це було пред'явлено.

Згідно ст.182 СК України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить 100 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Законом встановлено у 2019 році прожитковий мінімум: для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року — 1626 гривень, з 1 липня — 1699 гривень, з 1 грудня — 1779 гривень; для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року — 2027 гривень, з 1 липня — 2118 гривень, з 1 грудня — 2218 гривень.

Раніше під час визначення розміру аліментів суд обмежувався розміром заробітку платника аліментів.

Відтепер якщо буде підтверджено, що витрати платника перевищують його заробіток, і джерело походження коштів для їх оплати платник аліментів не розкриє, суд не обмежуватиметься розміром заробітку під час визначення розміру аліментів.

Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених законом.

Лівобережний ВДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

1 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
зоя

доброго вечора які потрібні документи для оформлення аліментів на дитину