Стягнення заборгованості з аліментів

Стягнення заборгованості з аліментів

Хоча законодавчо і відрегульований процес виплати і отримання аліментів, але, на жаль, не кожен з батьків слідує встановленим нормам і намагається ухилятися від їх сплати.

В таких випадках борг примусово стягується державною виконавчою службою за рішенням суду або погашається за заявою стягувача або боржника шляхом відрахувань з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх одержання.

Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому статтею 199 СКУ, — до досягнення нею двадцяти трьох років.

Нагадуємо, що з 29 серпня почали діяти норми Закону 8296, серед яких — нарахування додаткових штрафів при наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 1 року, а саме:

  • +20% суми заборгованості зі сплати аліментів — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 1 рік.
  • +30% суми заборгованості зі сплати аліментів — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 2 роки.
  • +50% суми заборгованості зі сплати аліментів — за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 роки.

Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.

Радимо всім, у кого є борги з аліментів перед власними дітками, негайно їх погасити!

Лівобережний відділ ДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі