В яких випадках стягуються аліменти після повноліття дитини

В яких випадках стягуються аліменти після повноліття дитиниВ яких випадках стягуються аліменти після повноліття дитини?

Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Але іноді досягнення дитиною 18 років не позбавляє від обов’язку батьків утримувати її. Існує лише два випадки:

1. Якщо повнолітня дитина продовжує навчання і у зв’язку з цим їй потрібна матеріальна допомога. У цьому випадку батьки зобов’язані утримувати своє чадо до 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Таке право учня припиняється у разі припинення його навчання.

У цьому випадку аліменти стягують на підставі нового виконавчого документу про примусове стягнення аліментів до досягнення дитиною 23 років.

2. Якщо повнолітня дитина є непрацездатною і потребує матеріальної допомоги. Виплати в такій ситуації стягуватимуться протягом усього періоду непрацездатності.

Як правило, це повнолітні діти-інваліди.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Заборгованість за аліментами, погашається за заявою платника шляхом відрахувань з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх одержання або примусово стягується державною виконавчою службою за рішенням суду.

Заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому статтею 199 СКУ, — до досягнення нею двадцяти трьох років.

Лівобережний ВДВС міста Маріуполь 

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі