Як протидіяти домашньому насильству

ЯК ПРОТИДІЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Домашнє насильство буває фізичним , сексуальним, психологічним та економічним. Кривдником може бути: подружжя, особи, які проживають(проживали) спільно однією сім’єю, їх родичі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, колишнє подружжя, наречені, особи, які мають спільних дітей.

Якщо ви стали жертвою насильства треба одразу викликати поліцію-102.

Також звернутись на «гарчу лінію»-116, -123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо ви стали свідком насильства стосовно дитини-негайно повідомте про це службу у правах дітей.

Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» існує терміновий заборонний припис, стосовно якого для кривдника передбачено: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону входити та перебувати у місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання термінового заборонного припису –штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – 10 діб.

Також законом передбачено обмежувальний припис, рішення про застосування якого приймає суд не пізніше 72 годин, на підставі заяви постраждалої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Обмежувальний припис передбачає для кривдника: заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування); усунення перешкод у користуванні майном потерпілою особою; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборону наближатись на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, іншого місця відвідування постраждалої особи; заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею; заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою. Термін застосування цього припису – до 6 місяців.

За невиконання обмежувального припису запроваджується кримінальна відповідальність.

Крім того, усі факти домашнього насильства, інформація про кривдника (незалежно від його згоди), а також про постраждалих (за їхньою згодою) вносяться до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Лівобережний ВДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі