Зупинемо булінг

Зупинемо булінг

Верховна Рада України прийняла законопроект №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» у другому читанні.

Згідно до нього булінг (цькування) це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Якщо ваша дитина стала жертвою булінгу:

  • зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину;
  • поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти;
  • запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації;
  • поясніть дитині, до кого вона може звернутись за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона);
  • повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалась, і вимагайте належного її урегулювання;
  • підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час.

Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки.

Якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

Крім того булінг каратиметься штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. Якщо цькування вчинене повторно або групою людей, покарання тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700—3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. У разі вчинення правопорушення малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, на їхніх батьків або опікунів накладається штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Відповідно до нового законодавства, відповідальність за булінг нестимуть не лише кривдники, але й керівники освітніх закладів за неповідомлення поліції про випадки цькування. Керівник закладу освіти може бути оштрафований на суму від 850 до 1700 грн. або притягнутий до виправних робіт на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Лівобережний ВДВС м. Маріуполь

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі