Коментар статті 13 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар до статті 13 ЗУ Про виконавче провадженняКоментар статті 13 Закону України «Про виконавче провадження».  Строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій

 

Перелік виконавчих дій та строки їх вчинення:

Відкриття виконавчого провадження:- 1 робочий день з дня підтвердження надходження виконавчого документа до виконавця.

Повернення виконавчого документа без прийняття до виконання: 3 робочих дні з дня підтвердження виконавцем отримання виконавчого документа.

Накладення арешту на майно боржника та на кошти:

  • за заявою стягувача, в разі надання стягувачем переліку відкритих рахунків — день відкриття виконавчого провадження,
  • на конкретно визначене майно боржника — при відкритті виконавчого провадження,
  • за постановою про арешт майна (коштів) - під час відкриття виконавчого провадження, та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

Стягнення виконавчого збору у випадках, визначених частиною третьою статті 40 Закону України «Про виконавче провадження»: 1 робочий день з дня винесення постанови про повернення виконавчого документа, або закінчення виконавчого провадження.

Перевірка майнового стану боржника: 10 днів з дня відкриття виконавчого провадження.

Щодо виявлення рахунків боржника: не рідше ніж один раз на два тижні з моменту відкриття виконавчого провадження.

Щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав та отримання інформації про доходи боржника: не рідше ніж один раз на три місяці з моменту відкриття виконавчого провадження.

Повідомлення сторін про результати визначення вартості чи оцінки майна: 1 робочий день після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку.

Перевірка виконання рішення, за яким боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення: 11 робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження.

Перевірка виконання рішення, за яким боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення (якщо рішення підлягає негайному виконанню): 3 робочих дні після відкриття виконавчого провадження.

Перевірка виконання рішення про виселення боржника: 11 робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження.

Перевірка виконання рішення про вселення стягувача: 11 робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження.

Обчислення розміру заборгованості зі сплати аліментів: останній робочий день кожного місяця.

Платіжні вимоги на примусове списання коштів: 1 робочий день після винесення постанови про арешт коштів боржника.

6
Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
новіше старіше
Повідомлення про
надія
Гість
надія

добрий вечір. допоможіть мені в моїй справі. є борг мені по сплаті аліментів. в боржника не має грошей в банках , ні майна. бос та гол. має борг і не хоче платити. зверталась до поліції в слідче відділення. досудове рослідування. допитали його і слідчий зробив висновок зі слів боржника , що він «фактично» не винен по ст.164 КК України ухилення від сплати аліментів. і діло закрито, «не має злочину» з боку боржника. ця справа тягнеться вже рік. всі як можуть так і тягнуть її. ЩО МЕНІ РОБИТИ? щиро ДЯКУЮ.

надія
Гість
надія

вибачте але я нічого не отримала. ще раз надішліть мені, будь ласка.

Ігор Миколайович
Гість
Ігор Миколайович

У платника аліментів був борг по сплаті аліментів, який накопичився за час розгляду справи у суді. У відділі ДВС відкрито два провадження: 1- по наявному боргу по аліментах, 2- поточна сплата аліментів. Боржник сплатив борг по аліментах, державний виконавець закінчив виконавче провадження, але не зняв арешт з всього майна боржника, мотивуя цю дію тим, що є відкрите провадження -2 по сплаті аліментів .

Чи повинен державний виконавець 1 і 2 зняти арешт з всього майна боржника так як борг погашено і відсутня поточна заборгованість по аліментах, про що сам державний виконавець видав довідку.