Коментар статті 23 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар статті 23 Закону України "Про виконавче провадження"Коментар статті 23 Закону України «Про виконавче провадження». Відводи у виконавчому провадженні

Дана стаття деталізовано визначає порядок відводу виконавця, експерта, спеціаліста, оцінювача, перекладача.

Є необхідність лише в деталізації поняття “близькі родичі”.

Так, поняття близьких родичів закріплене в:

  • в статті 20 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої членами сім'ї або близькими родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник. Відповідно, близькими родичами є особи, які не членами сім'ї.
  • в пункті 1 частини 1 статті 3 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої близькими родичами та членами сім'ї є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Відповідно, близькими родичами є особи, які не є членами сім'ї.

Посадові особи, які мають право на розгляд питання про відвід державного виконавця, експерта, спеціаліста, оцінювача чи перекладача, зобов'язані розглянути заяву про відвід або самовідвід у строк до п'яти робочих днів з моменту отримання її відповідним органом ДВС.

Питання про відвід приватному виконавцю, вирішується самим приватним виконавцем у строк до п’яти робочих днів після надходження заяви про відвід.

У разі направлення заяви про відвід посадовій особі органу ДВС, яка не має права на розгляд цього питання, заявнику надається письмове роз'яснення щодо порядку розгляду питання про відвід у строк до п'яти робочих днів з моменту отримання заяви відповідним органом ДВС.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі