Коментар статті 23 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар статті 23 Закону України "Про виконавче провадження"Коментар статті 23 Закону України «Про виконавче провадження». Відводи у виконавчому провадженні

Дана стаття деталізовано визначає порядок відводу виконавця, експерта, спеціаліста, оцінювача, перекладача.

Є необхідність лише в деталізації поняття “близькі родичі”.

Так, поняття близьких родичів закріплене в:

  • в статті 20 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої членами сім'ї або близькими родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник. Відповідно, близькими родичами є особи, які не членами сім'ї.
  • в пункті 1 частини 1 статті 3 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якої близькими родичами та членами сім'ї є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Відповідно, близькими родичами є особи, які не є членами сім'ї.
Дивіться також:  Коментар статті 70 Закону України "Про виконавче провадження"

Посадові особи, які мають право на розгляд питання про відвід державного виконавця, експерта, спеціаліста, оцінювача чи перекладача, зобов'язані розглянути заяву про відвід або самовідвід у строк до п'яти робочих днів з моменту отримання її відповідним органом ДВС.

Питання про відвід приватному виконавцю, вирішується самим приватним виконавцем у строк до п’яти робочих днів після надходження заяви про відвід.

У разі направлення заяви про відвід посадовій особі органу ДВС, яка не має права на розгляд цього питання, заявнику надається письмове роз'яснення щодо порядку розгляду питання про відвід у строк до п'яти робочих днів з моменту отримання заяви відповідним органом ДВС.

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення про
© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.
Adblock detector