Коментар статті 36 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар статті 36 Закону України "Про виконавче провадження"Коментар статті 36 Закону України «Про виконавче провадження». Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини

Перед зверненням до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника — фізичної особи або дитини державний виконавець вживає заходів, спрямованих на встановлення фактичного місцезнаходження боржника — фізичної особи або дитини щодо:

  • отримання відповіді на запит від відповідних територіальних органів МВС України щодо місця реєстрації особи;
  • отримання інформації від учасників виконавчого провадження та інших осіб, у тому числі усно (в такому випадку отримана інформація відображається в акті державного виконавця), про можливі місця перебування боржника;
  • перевірки наявності боржника за можливими місцями його перебування, встановленими під час проведення виконавчих дій;
  • отримання інформації щодо місця роботи боржника;
  • отримання інформації про боржника з інших джерел.

Організацію розшуку боржника — юридичної особи та майна боржника чи інформації про місце отримання боржником доходів державний виконавець здійснює шляхом направлення запитів до органів державної фіскальної служби України, Державної реєстраційної служби України, банків, Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Державної казначейської служби України, Державного агентства земельних ресурсів, даними електронних баз даних та реєстрів, що містять інформацію про майно чи доходи боржника, а також за даними інших джерел інформації як офіційних так і неофіційних (засобів масової інформації, мережі Інтернет тощо).

Крім того, державний виконавець здійснює вихід за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.

Згідно цієї статті та статті 375 Цивільного процесуального кодексу України розшук боржника або дитини оголошується за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.

Суд має право витребувати від державного виконавця всі необхідні документи для вирішення питання про оголошення розшуку.

Розгляд подання виконавця здійснюється судом протягом десяти днів.

Спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України № 607/56/5 від 25 червня 2002 року затверджена Інструкція про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Відповідно до зазначеної Інструкції працівники органів внутрішніх справ, крім інших випадків, також залучаються державними виконавцями для розшуку у виконавчому провадженні громадянина-боржника, дитини за ухвалою суду або транспортних засобів боржника за постановою виконавця.

Загальні засади організації діяльності територіальних підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб з установленням місце перебування відповідачів у справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, на підставі ухвали суду про їх розшук, визначені Порядком розшуку боржника — фізичної особи, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України № 408 від 27 серпня 2008 року.

У разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов'язковою для виконання поліцією.

При виявленні транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук, уповноважена особа негайно тимчасово затримує такий транспортний засіб, у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку.

Порядок тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 17 грудня 2008 року.

Розшук транспортного засобу боржника припиняється в разі його виявлення, про що виконавцем не пізніше наступного робочого дня виноситься постанова про зняття майна з розшуку.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі