Коментар статті 60 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар статті 60 Закону України "Про виконавче провадження"Коментар статті 60 Закону України «Про виконавче провадження». Передача стягувачу предметів, зазначених у виконавчому документі

Передача стягувачу предметів, зазначених у виконавчому документі, здійснюється в установлений виконавцем строк за участю стягувача та боржника.

У разі наявності інформації про місцезнаходження предметів, зазначених у виконавчому документі, виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження вказує час та місце примусового виконання рішення про передачу стягувачу присуджених предметів, якщо рішення не буде виконано боржником самостійно.

Якщо боржник не виконав рішення самостійно, то виконавець вилучає у нього в присутності понятих предмети, зазначені у виконавчому документі, і передає їх стягувачу або його представнику, про що складає акт вилучення у боржника предметів, зазначених у рішенні суду, та акт передачі їх стягувачу.

Ці акти складаються у трьох примірниках. Один примірник акта залишається у виконавчому провадженні, інші вручаються стягувачу та боржникові або їх представникам під розписку на першому примірнику акта.

В актах вилучення та передачі зазначаються:

  • реквізити виконавчого документа та номер виконавчого провадження,
  • прізвища, імена та по батькові виконавця, сторін виконавчого провадження та інших осіб, які беруть участь у передачі майна,
  • короткий опис майна.

Акти підписуються виконавцем та сторонами виконавчого провадження.

У разі відмови сторін виконавчого провадження від підпису про це зазначається в актах.

У разі усної відмови стягувача від одержання предметів, вилучених у боржника, під час виконання рішення про передачу їх стягувачу виконавець у присутності понятих про цей факт зазначає в актах та повертає зазначені предмети боржникові під розписку і виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

При цьому внесений стягувачем авансовий внесок поверненню не підлягає.

У разі відсутності боржника виконання рішення може бути проведено без його участі за участю стягувача або його представника та двох понятих.

Якщо під час виконання рішення про передачу стягувачу предметів, зазначених у виконавчому документі, виявлено лише частину таких предметів, виконавець здійснює їх передачу в установленому порядку, про що робить відмітку у виконавчому документі.

У разі знищення предмета, що має бути переданий стягувачу в натурі, виконавець складає акт про неможливість виконання рішення, що є підставою для закінчення виконавчого провадження.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі