Коментар статті 6 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар до статті 6 ЗУ Про виконавче провадженняКоментар статті 6 Закону України «Про виконавче провадження». Виконання рішень іншими органами та установами

Згідно Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою за кредитом, залученим державою або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Крім того, працівники Державної фіскальної служби залучаються державними виконавцями при проведенні примусових заходів виконання рішень судів про стягнення коштів на користь держави, винесених за позовами фіскальної служби, з метою надання допомоги державним виконавцям щодо виїзду на місця виконання рішень та супроводження працівників органів державної виконавчої служби при примусовому входженні до приміщень та сховищ підприємств-боржників.

Спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної податкової адміністрації України № 60/5; 304 від 03 липня 2002 року затверджений Порядок взаємодії органів державної виконавчої служби та податкової міліції при примусовому виконанні рішень судів про стягнення коштів на користь держави за позовами органів державної податкової служби.

Банки та інші фінансові установи виконують рішення про стягнення грошових сум шляхом списання їх з банківських рахунків боржників.

Юридичні особи виконують рішення суду щодо стягнень (відрахувань) із заробітної плати, пенсії та інших платежів боржника.

Відповідно до Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень” та постанови Кабінету Міністрів України № 845 від 03 серпня 2011 року, якою затверджений Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є:

  • державний орган;
  • державні підприємство, установа, організація;
  • юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (примусова реалізація майна юридичних осіб — це відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, з використанням яких юридичні особи провадять виробничу діяльність, а також акцій (часток, паїв), що належать державі та передані до їх статутного фонду).

Виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України у порядку черговості надходження таких документів та в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень — за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

При цьому, стягнення коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється з попереднім інформуванням Міністерства фінансів України.

Виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється в порядку, визначеним Законом України «Про виконавче провадження», з урахуванням особливостей, встановлених Законом № 4901/VI. У разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Виконання рішень про притягнення до кримінальної відповідальності виконують зокрема:

  • при призначенні покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, яким є Державна пенітенціарна служба України, його територіальні органи управління, кримінально — виконавча інспекція;
  • при призначенні військовослужбовцю покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні — Міністерство оборони України.

Виконання рішень про притягнення до адміністративної відповідальності виконують, зокрема:

Віщезазначені органи та установи, не є органами примусового виконання.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі