Коментар статті 66 Закону України «Про виконавче провадження»

Коментар статті 66 Закону України "Про виконавче провадження"Коментар статті 66 Закону України «Про виконавче провадження». Виконання рішення про виселення боржника

Згідно статі 66 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець в разі надходження до нього рішення суду про примусове виселення боржника виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій вказує про необхідність самостійно виконати дане рішення суду у строк до 10 робочих днів.

Під виселенням боржника розуміється звільнення приміщення, зазначеного у виконавчому документі, від особи (осіб), яка виселяється, її майна, домашніх тварин та у забороні даній особи користуватися цим приміщенням.

Примусовому виселенню підлягають лише особи, які визначені у виконавчому документі.

Державний виконавець зобов'язаний письмово повідомити боржника про день і час примусового виселення.

Відсутність боржника, повідомленого про день і час виселення, не є перешкодою для виконання рішення.

Виселення здійснюється у присутності понятих за сприянням органів внутрішніх справ з обов'язковим описом майна державним виконавцем.

Один примірник акта опису майна вручається під розписку боржникові.

Державний виконавець у необхідних випадках забезпечує в установленому порядку зберігання майна боржника, але не більше двох місяців, з покладенням понесених витрат на боржника.

Майно в цьому випадку описується за правилами, встановленими для опису й арешту майна.

Арешт на майно в цьому випадку не накладається.

Після закінчення двомісячного строку невитребуване майно реалізується в порядку, визначеному Законом.

Отримані від реалізації кошти, за вирахуванням понесених витрат, перераховуються боржнику.

У разі якщо майно не було реалізовано, державний виконавець повідомляє органи державної фіскальної служби для здійснення подальшого розпорядження ним у порядку, встановленому для розпорядження безхазяйним майном.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України затверджена Інструкція про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб), яка визначає порядок залучення державними виконавцями працівників органів внутрішніх справ для охорони громадського порядку при проведенні виконавчих дій щодо примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), в тому числі і при виконанні рішень суду про виселення боржника.

Постановою Кабінету Міністрів України затверджений Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, дія якого поширюється також і на майно, визнане безхазяйним відповідно до законодавства.

У разі якщо виконання рішення здійснюється за відсутності осіб, які підлягають виселенню, державний виконавець зобов'язаний провести опис майна.

Описане майно передається для відповідального зберігання особі, визначеній державним виконавцем.

За розтрату, відчуження, приховування, підміну, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено, передбачена кримінальна відповідальність за статтею 388 Кримінального кодексу України.

Якщо особі, яка підлягає виселенню, має бути надано інше житлове приміщення, державний виконавець надсилає відповідному органу повідомлення у письмовій формі про строк виконання рішення щодо надання такого приміщення.

Цей строк не може перевищувати одного місяця.

У разі ненадання у визначений строк іншого житлового приміщення державний виконавець складає відповідний акт і звертається до суду з поданням про встановлення порядку подальшого виконання рішення.

До вирішення судом зазначеного питання виконавчі дії не проводяться.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі