Аліменти наперед


Питання та відповідіЧи маю я право вимагати через суд стягнути з батька дитини всі аліменти наперед?

Справа в тому, що батько дитини відмовляється сплачувати навчання дитини в ВУЗі, куди дитина хоче вступити в 2018 році після закінчення школи.

Батько працює неофіційно, а частіше взагалі не працює.

І хто, я чи дочка, повинен подавати позовну зяву на стягнення повних грошових витрат на дитину через суд в зв'язку з нововеднням закону з липня 2017 року, що власниками аліментів стали діти?

Дякую за відповідь.


1 Comment

Add a Comment
  1. 1. Згідно ст. 77 СК України: Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед. Якщо платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти можуть бути сплачені наперед за час, визначений домовленістю подружжя, а у разі спору — за рішенням суду.

    2. Відповідно до статті 185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

    3. Щодо навчання, відповідно до ст. 199 СК України: якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

    Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

    Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.