Коментар статті 68 Закону України «Про виконавче провадження»


Питання та відповідіДоброго дня.

В мене виникло питання стосовно стягнення заборгованості з пенсії.

Я виступаю в ролі стягувача, боржник винен мені 80 000 грн., питання: чи можу я стягнути цей борг з його пенсії повністю?

В ст. 68 ЗУ «Про виконавче провадження» знайшла положення про п’ять мінімальних розмірів заробітної плати, але не зовсім його зрозуміла.

У боржника нема ніякого майна та інших доходів, окрім пенсії.


6 комментариев

Add a Comment
  1. Звичайно Ви можете стягнути свій борг з його пенсії, особливо якщо у боржника більше нічого немає.

    1. Мені у Брянківській ДВС Луганської області відповіли, що не можуть стягнути таку суму (80 000 грн.), бо вона перевищую п’ять мінімальних розмірів заробітної плати.

      Підкажіть, будь ласка, як бути у такій ситуації тоді?

      1. Згідно ст. 68 ЗУ «Про виконавче провадження»: «За іншими виконавчими документами виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника — за письмовою заявою стягувача або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п’яти мінімальних розмірів заробітної плати.»

        Вам потрібно написати заяву, що згідно зі ст. 68 ЗУ «Про виконавче провадження» просите провести стягнення з пенсії боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника.

        Якби сума стягнення була б менше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати — то тоді виконавець міг самостійно направити постанову про утримання до Пенсійного Фонду.

  2. Заява про проведення стягнення з пенсії боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника означає, що в майбутньому, якщо у боржника з'явиться якесь майно, то стягнення на нього не зможе відбутися?

    Чи потрібно буде писати заяву про проведення стягнення на майно? І чи зупиниться стягнення у такому випадку з пенсії?

    1. 1. Якщо у боржника з'явиться майно — арешт буде накладено на це майно.

      2. Потрібно писати тільки якщо Ви дізнаєтеся про майно раніше державного виконавця.

      3. Стягнення не зупиняється у зв'язку з виявленням майна, а може бути припинено тільки в разі повного погашення заборгованості або смерті боржника.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.