Питання щодо збiльшення розмiру алiментiв до 50% прожиткового мiнiмуму

Питання та відповідіДоброго дня!

В мене питання — чи примiняється закон, прийнятий в травнi 2017 року, про збiльшення розмiру алiментiв до 50% прожиткового мiнiмуму на дитину вiдповiдного вiку до вже iснуючого виконавчого листа (вiд 2006 року), тобто чи можу я подати заяву в суд на збiльшення розмiру з 30% на 50%?

Якщо так, то якi документи потрiбно зiбрати i яким законом керуватись? Дякую

7 комментариев

Add a Comment
  1. 1. Застосовується.

    2. Законом № 4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання” та СК України.

    3. Документи:

    Копія свідоцтва про укладення шлюбу – 2 екз.;

    Копія свідоцтва про народження – 2 екз.;

    Довідка про склад сім’ї – 2 екз.;

    Копія паспорту – 2 екз.;

    Копія рішення суду про стягнення аліментів від _______ року;

    Копія позовної заяви.

    1. Сьогодні звернулась до суду з цим питанням, мені дали відповідь, що закон про збільшення розміру аліментів застосовуэться лише до «нових» виконавчих листів. Говорять, що з часу прийняття цього закону був лише один випадок, коли жіночка подавала заяву на збільшення аліментів вже існуючого виконавчого листа, та позовну заяву було відхилено так як немаэ законних підстав... Порадили не «питати щастя» та не втрачатися на держмито та оформлення заяви у адвоката.

      1. Ну якщо Закон № 4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання” не є законної підставою для суддів — то це, щось нове.

        Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

        Таким чином, розмір аліментів призначений за попереднім рішенням суду (30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) є меншим ніж встановлений законом та не є достатнім для утримання дитини.

        Також згідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

        І звернень до суду з цього питання багато і рішення позитивні є.

        Пара прикладів судових рішень:

        reyestr.court.gov.ua/Review/70543909

        reyestr.court.gov.ua/Review/70528108

        reyestr.court.gov.ua/Review/70530086

        1. Дуже дякую. Буду все таки ризикувати та спробую подати заяву до Марківського суду.

          1. Звичайно пробуйте, ми не бачимо в цьому ніякого ризику.

            Тільки подавати треба не заяву, а позовну заяву про збільшення розміру аліментів.

            1. Ольга Матисюк

              29.05.2018 09:20 № Справи577/907/18

              Відмовлено у задоволенні позовних вимог. Суддя оголосив, що зміни у законодавстві не є приводом для звернення до суду. Я — позивач, була на засіданні, передаю слово у слово, що сказав суддя.

              1. Сейчас пошла такая судебная практика. Сейчас для изменения 30% указанных в исполнительном листе на 50% указанных в Семейном Кодексе — надо обращаться к исполнителю и если он не пересчитывает — тогда в суд. Вот более подробная статья — aliment.com.ua/vzyskanie- ...v-v-ukraine.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.