Порядок виконання судового рішення в частині побачень з дитиною

Питання та відповідіПід час виконання рішення суду в частині побачень з дитиною у встановлений законом період (з 10 по 20 год), в 10:40 виконавець разом з 2-ма понятими та стягувачем прибули до боржниці додому, де адвокат боржниці повідомив, що побачення дитини повинно бути згідно рішення суду виключно о 10 год, а у 10.40 уже є порушенням виконання рішення суду зі сторони стягуввача.

Беручи до уваги те, що за для проведення виконавчих дій потрібно знайти понятих и подібне так не можливо чутко приєжджати и т.д.

Хочь на мою думку зазначений період стосується боржниці а не стягувача.

Потім же боржниця повідомила, що виконавець порушив інструкцію та прибув на побачення без представників органу опіки та піклування. Про що складали якийсь свій там акт.

Також адвокат повідомив, що якщо 5-ти річна дитина відмовляється від побачень з батьком так ніяке рішення не може виконатись в такій ситуації.

По даному факту можу повідомити лише що сина ховають 2 роки та за ці 2 роки дитина не приймає батька, говорить що він дурак, не його батьки и подібне, і зрозуміло, що в даному випадку не так це бажання дитини як настрій матері на це.

Дайте свою оцінку по више вказаному. Чи потрібно було залучати орган опіки для виконання рішення?

Чи може не виконуватись рішення суду якщо настроєна дитина відмовляєтсья від побачень?

Що можливо законним чином з цим зробити?

Дякую

16 комментариев

Add a Comment
 1. 1. Якщо період побачення з дитиною встановлен з 10:00 до 20:00 год., то різниці немає у скільки Ви прийшли, якщо Ви прийшли в межах встановленого часу.

  2. Виконавець не порушив Інструкцію, Інструкція з організації примусового виконання рішень не передбачає присутність представників органу опіки та піклування при побаченні з дитиною.

  3. Якщо на даний момент боржниця не виконує рішення суду та переховує дитину — то потрібно звертається до органів досудового розслідування керуючись ч.1, ст.382 КК України, також Ви можете звернутися в суд з позовом до колишньої дружини, керуючись ч. 4, ч.5, ст. 159 Сімейного Кодексу України.

  4. Також Ви можете звернутися до суду або до органу опіки для огляду дитини психологом, так як у Вашому випадку цілком можливо, що до дитини застосовується психологічне насильство.

  Раніше трохи схоже питання вже розглядалося.

  P.S. Просто шкода, що багато матерів в таких ситуаціях думають не про благо дитини, а тільки про свої емоції та бажання і своїми діями завдають психологічної шкоди своїй дитині.

  Чому то вони не хочуть подумати про те, що в подальшому така ситуація може скластися вже з їхнім сином і як йому (та й їй, як майбутньої бабусі) буде потім в такій ситуації.

  Якщо виникнуть ще питання пишіть.

  1. Олексій

   Адвокат зачитував наказ про затвердження інструкціїз організації примусового виконаннярішень. де типу сказав, що вказано також присутність органу опіки навіть при побаченнях

   Дякую

   1. В інструкції написано, що: "Залучення органів опіки та піклування відповідно до покладених на них повноважень обов’язково здійснюється державним виконавцем при виконанні рішень про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод у побаченні з дитиною, а також у разі необхідності забезпечення прав та інтересів дітей та непрацездатних осіб, які потребують опіки (піклування).

    Але Інструкція — не є Законом.

    Дане положення можна двояко тлумачити, чим і скористався адвокат Вашої колишньої дружини, але в даному випадку, факт того, що для побачення з дитиною потрібно залучати органи опіки — трактується як небажання Вашої колишньої дружини виконувати законне рішення суду.

    Адже суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування и якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною в присутністі іншої особи.

    Ви просто уявіть як виглядає з боку така ситуація: Ви прийшли погуляти з дитиною, сходити з ним в парк або кафе і разом з Вами йдуть поняті, працівники органу опіки, державний виконавець, адвокат Вашої колишньої і т.д.

    А якщо у Вас в рішенні суду прописан спільний літній відпочинок?

    На море теж треба тоді брати всю цю компанію?

    А якщо в цей час ще у 10 або більше осіб такі ж побачення з дитиною?

    Де набрати для виконання судового рішення стільки представників виконавчої служби та органу опіки?

    Розумієте все такі рішення дуже важко виконуються, виконавча служба в таких справах може тільки зафіксувати факти невиконання рішення суду, винести постанову про накладення штрафу за невиконання рішення суду, повідомити орган досудового розслідування про вчинення боржником кримінального правопорушення та винести постанову про закінчення виконавчого провадження

    Тобто за великим рахунком — виконавча служба не зможе Вам допомогти в питанні побачення з дитиною.

    Вам потрібно збирати ці факти і в судовому порядку вимагати відшкодування матеріальної і моральної шкоди відповідно до законодавства.

    Або згідно ст. 159 Сімейного Кодексу України, якщо мати і далі відмовляється від виконання рішення суду, то суд згідно позовної заяви може передати дитину і Вам, але відразу уточню, що судова практика в таких справах не дуже добра. Тобто згідно із законом батько і мати рівні — але мати завжди рівніше.

    Ви самі для себе вирішите — потрібно це Вам чи ні.

    Адже навіть побачення з дитиною, яке Вам повинно приносити радість — буде приносити тільки біль і смуток.

    А дитині як?

    Ось Ви з ним погуляли, дитина трохи відійшла від того, що його налаштовували проти Вас і Ви добре провели час. Але він приходить додому і його починають закидати питаннями, єхидно коментуючи його відповіді, знову розкажуть який Ви поганий та інше.

    Як все це слухати дитині? Якій у нього буде стан?

    Просто поміркуйте про це. може просто почекати коли дитина виросте.

    І потім, хто Вам забороняє зустрічатися з дитиною у відсутності матері (наприклад в садку або в школі)?

    Розумієте, в даній ситуації, щоб ви не робили — Ваша колишня дружина буде все одно налаштовувати дитину проти Вас.

    Як приклад: дасте грошей дитині або подарунок — скаже: «Всунув подачку» або «Мало дав», не купите подарунок або не дасте грошей, скаже: «Він тобі навіть іграшку не купив і гроші зажав».

    Багато про це можна говорити, тема дуже неприємна і болюча.

    1. Олексій

     Дякую

 2. Доброго дня! Я мати 6-ти річного сина, згідно рішення суду батько має право зустрічатися з дитиною 2, 3 рази на тиждень. Мене зобов'язано надавати інформацію про стан здоров'я дитини. Батько дозволено розмовляти з дитиною по телефону з 13- 19 год. Дане рішення вступило в дію і я його як мати виконую, кожного разу батько приїжджає і забирає дитину, дитина захворіла, я батька попередила про це по телефону, та ще й написала смс. Проте, такий стан справи батька не влаштовує, оскільки вимагає від мене довідки, яка б підтверджувала, що дитина хвора. Також батька не влаштовує те, що дитина нехоче спілкуватися з батьком по телефону, бо бувають різні моменти, то вибігла дитина на вулицю, то з друзями грається. Є моменти, коли сам сяде і набере батька по телефону. Батько подав виконавчий лист до примусового стягнення. Скажіть будь ласка як я маю підтвердити, що виконую рішення суду?

  1. 1. Якщо дитина захворіла — то бажано мати довідку з лікарні, або інше підтвердження, що дитина хвора.

   2. Якщо дитина не хоче спілкуватися — то й не треба його змушувати.

   3. Це батьку дитини прийдеться доводити, що Ви не виконуєте рішення суду, а не Вам.

   Якщо все так як Ви написали — то йому буде досить проблематично довести до суду Вашу провину.

   1. Довідки про стан здоров'я дитини є, тим більше, що я змушена брати лікарняні, оскільки тільки я з дитиною знаходжуся, коли він хворіє, сусіди бачать, як батько приїжджає і забирає дитину та повертає, проте ніхто не бачить з посторонніх як дитина не хоче спілкуватися по телефону, батько думає що це я його намовляю і слухати не хоче, дитина йому це говорить, тому і пред'явив виконавчій лист до примусового виконання.

    Мені потрібно звертатися у суд, оскаржувати виконавчий лист? І чи маю я платити кошти за це , оскільки я боржник?

    1. Вам треба не оскаржувати виконавчий лист (тобто рішення суду). Вам потрібно нове рішення суду, в якому будуть прописані нові умови.

     Або згідно ст. 31 ЗУ «Про виконавче провадження» звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз’яснення відповідного рішення суду.

     Наприклад звернутися з роз'ясненнями з приводу того, що Вам діяти якщо дитина хвора або не хоче бачиться з батьком — але Вам доводиться його змушувати в зв'язку з рішенням суду.

 3. Батько робить фотографії дитині, коли дитина має якусь побутову травму, то коліна розбиті, то герпес. Дитина не хоче фотографуватися, проте батько на це не звертає увагу, тим більше пояснює дитині, що так він збирає докази як мама за сином дивиться, дитина мені про це жаліється. Часто викликає поліцію до мого будинку, вказуючи причини, що я мати в присутності дитини говорю на батька неправдиву інформацію. Також, я поїхала з дитиною на відпочинок на 4 дні, про це повідомила батька по телефону,що зустрінеться з дитиною на вихідні дні, коли повернулися,то мене повідомили, що батько дитини написав заяву у поліцію, що зникла дитина, хоча був попереджений про те, що дитина зі мною. Такими документами він оперує у суді, і вказує, що я чиню йому перешкоди.

  1. Ми б на Вашому місці звернулися б до суду з цього всьому приводу.

   Проконсультуйтеся з хорошим юристом, так як по всій видимості Ваш колишній чоловік готується, щоб відсудити собі дитину.

   1. Дякую за допомогу!

    1. Іванка, добрий вечір. В мене подібна ситуація. Скажіть ви добились того, щоб рішення змінили, тобто змінили порядок побачень???

 4. Моєму колишньому чоловіку встановили графік побачень.з ночівлею дитини.мене не повідомили і комісія ц справах дітей винесла це рішення без моєї присутності .чи можу я не виконувати це рішення чи краще оскаржити його ?

  1. Краще оскаржувати такі рішення.

 5. Доброго вечора. Маю 2 дітей (4 та 5 років) Ще офіційно не розведена. Чоловік добився щоб діти 2 дні в тиждень ночували в нього. В цьому йому допомогли його знайомі (а саме в комісії зі служби у справах дітей була його подруга). В мене і були докази про його залежність — алкоголізм. Але "ця подруга " встановила з понеділка 18 до середи 18 год. Але після відвідування діти психологічно подавлені, на них впливає їхня баба (мама чоловіка), а саме говорить, що я погана.

  Був випадок, як я була на роботі, синочок впав з велосипеда. Моя свекруха написала на мене заяву, що я побила дитину. Сина лікар питав, малий відповів як було, але свекруха обговорила мене. Мої діти не розбираються де правда...тобто психологічно їм важко... як я щось питаю що робили в тата... в дітей сльози на очах... бо бабуся забороняє щось розказувати. Скажіть куди мені звернутись??? Чи можна просто не виконувати це рішення???? І ще одне: дитина з вересня іде в школу. То що тоді??? Два дні в школу не ходитеме, бо в садочок так і не водив в його дні

  Підкажіть...бо так шкода дітей. Чому так мають страждати.

  1. Если выполнение такого решения влияет на психологическое состояние детей — то лучше не выполнять. Я ещё и справку получил бы от детского психолога по поводу психологического состояния ребенка, после посещения отца — как дополнительный довод.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.