Постанова


Питання та відповідіОдин й той самий відділ ДВС постійно повертає (вже втретє) виконавчий документ стягувачу без прийняття його до виконання, аргументуючи це так: «Виконавчий документ не відповідає вимогам ст. 4 ЗУ „Про ВП“, а саме не зазначено РНОКПП боржника. Керуючись п. 6 ст. 4 ЗУ „Про ВП“, повертається виконавчий документ без прийняття до виконання.

В заяві на примусове виконання зазначають всі відомі стягувачу дані про боржника. Також зазначається, що державний виконавець має право та зобов»язаний збирати інформацію, у тому числі й конфіденційну, під час здійснення виконавчого провадженняз метою захисту інтересів стягувача. Одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію. Але державний виконавець постійно відмовляє у відкритті ВП.

Скажіть, що в такому випадку робити, та як змусити державного виконавця виконати постанову суду??


10 комментариев

Add a Comment
 1. Так є виконавчі служби які не приймають виконавчий документ до виконання (як у Вашому випадку), є які приймаю, за умови, що інн боржника зазначений в заяві про відкриття виконавчого провадження.

  Формально виконавець прав - адже така норма закону існує (ст. 4 ЗУ «Про виконавче провадження»).

  І в п.2, ч. 3 Інструкції з організації примусового виконання рішень «Загальні умови та порядок здійснення виконавчого провадження» інструкції прямо говориться, що "При перевірці відповідності виконавчого документа вимогам пунктів 3, 4 частини першої статті 4 Закону державний виконавець враховує таке:

  — повне найменування для юридичних осіб повинно містити інформацію про організаційно-правову форму такої особи відповідно до вимог чинного законодавства;

  — ім'я фізичної особи (яка є громадянином України) складається з її прізвища, власного імені та по батькові (частина перша статті 28 Цивільного кодексу України).

  — відсутність коду за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб) допускається, якщо законодавством країни, на території якої зареєстровано юридичну особу, не передбачено присвоєння юридичній особі такого коду.

  Щодо того, що «державний виконавець має право та зобов’язаний збирати інформацію, у тому числі й конфіденційну, під час здійснення виконавчого провадження з метою захисту інтересів стягувача.

  Одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію». — то у тексті зазначено, що «під час здійснення виконавчого провадження», а Вам державний виконавець відмовив у відкритті ВП.

  Тому Вам треба звернутися в суд для того, щоб вони внесли виправлення до виконавчого листа (вказали ідентифікаційні дані боржника), або про те, щоб суд зобов'язав виконавчу службу прийняти до виконання виконавчий лист.

  Ще як варіант: спробувати домовитися з виконавцем (або керіником виконавчого відділу), або звернутися до приватного виконавця.

 2. Я так зрозумів, що як що стягувачем в даному випадку виступає суд, й стягнення зараховується на користь держави, державного бюджету то всеодно добитися того щоб держвиконавець відкрив ВП не можливо!?!?!?

  1. Згідно п. 4 ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження» — суд не є стороною по справі у виконавчому провадженні.

  2. Так ви праві!

 3. В даному випадку стягувачем виступає суд. Стягнення потрібно провести на користь держави, державного бюджету.

  Держвиконавець відмовляється відкривати ВП томущо відсутній РНОКПП боржника, рішення вже три мвсяці лежить без виконання!

  Справа вже розглянута, винесена постанова. А так як вже провадження по справі закрите взв"язку з прийняттям рішення суд вже невзмозі звернутися до компитентних органів для отримання потрібних відомостей.

  Що робити в даній ситуації?

 4. Винести постанову, яка зобов'яже виконавчу службу прийняти до виконання виконавчий лист, або домовлятися з керівництвом виконавчої службі (керівництвом Управління ДВС області).

  1. Я вже писав листа на адресу начальника ГТУЮ області, в якому описав дану ситуацію саме з цим вДВС але ніяких результатів немає!

 5. Напевно краще було написати начальнику ДВС області, ніж в ГТУЮ, також можна зателефонувати на «гарячу лінію» Міністерства юстиції, були випадки коли зверталися в поліцію з проханням про порушення ст. 382 КК України.

 6. А чому начальнику ДВС області?? Всежтаки ДВС підпорядковане ГТУЮ, то не хай вони й розбираються й приймають якісь міри!

  Я думаю, що згодом ще буде один лист, але вже не одному адресату а двом, тобто начальнику ГТУЮ та начальнику Управління ДВС області!

  Можливо після цього щось зміниться!

  PS: доречі писав лист на ГТУЮ в червні, а 14 липня вДВС знову повернув виконавчий документ без прийняття до виконання. Але, як кажуть ми не горді, тому в той же день знову (повторно) направив його їм для виконання. )))

  1. За процедурою буде правильніше.

   Спочатку йде скарга до начальника ДВС на державного виконавця, потім начальнику ДВС області — на начальника ДВС і державного виконавця, і в кінці начальнику департаменту ДВС — на начальника ДВС області та його підлеглих. Правда іноді доводиться пару — трійку раз проходити по колу.

   Листи до ГТУЮ — рідко дають ефект.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.