Ухилення від виконання судового рішення працівниками ВС та боржницею


Питання та відповідіЗгідно рішення суду я маю право бачити дитину у визначені дні та 2 тижні влітку на відпочинок з дитиною. ВС наклала на боржницю 2 штрафи за невиконання рішення суду в частині побачень з дитиною у визначенні дні.

Я подав клопотання на зобовязання боржниці надати дитину для відпочинку на морі, та ВС повідомила, що вже є штрафи та ніяке клопотання уже розглядатися не буде.

Я вважаю що штраф накладено за ті дій які були зафіксовані ВС як не виконнаня рішення суду та відпочинок з дитиною відноситься до іншого пункту та повинен також виконуватись.
Чи є дії ВС правільними у відмові мого клопотання згідно рішення суду?

На даний час боржниця оскаржує штрафи в суді.

Чи повинна ВС і надалі виконувати рішення суду в частині побачень з дитиною у визначені дні?

Якщо будуть штрафи підтверджені судом та накладені на боржницю, які подальші дії?

Якщо і на даний момент боржниця не виконує рішення суду та переховує дитину.

Чи відносяться рішення зобовязального характеру до рішень примусового виконання?
В моєму випадку ВС лішь фіксує порушення та не має ніяких з примусових дій.

Як заставити и т.д. виконання рішень боржницею та виконання рішень ВС?

Дякую.


4 комментария

Add a Comment
 1. 1. Виконавча служба винесла постанови про накладення штрафу швидше за все: не за невиконання рішення суду, а згідно ч.1, ст. 76 ЗУ «Про виконавче провадження». Але згідно ч.2, ст 2. ст. 76 ЗУ «Про виконавче провадження»: «За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи в інший спосіб порушує вимоги закону про виконавче провадження, виконавець складає акт про порушення і звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення» — тобто керуючись цією статтею, державний виконавець повинен звернутись до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, а саме ч.1, ст 382 КК України: (zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page12).

  2. Відмовити Вам у клопотанні на зобовязання боржниці надати дитину для відпочинку на морі — співработники виконавчой служби згідно Закону не мають права (ст. 19 ЗУ «Про виконавче провадження»).

  3. Виконавча служба повина виконувати рішення суду не тільки в частині побачень з дитиною, а взагалі.

  4. Якщо штрафи будуть підтверджені судом — вона повина буде їх оплатити.

  5. Якщо на даний момент боржниця не виконує рішення суду та переховує дитину — то потрібно звертається до органів досудового розслідування керуючись ч.1, ст.382 КК України, також Ви можете звернутися в суд з позовом до колишньої дружини, керуючись ч. 4, ч.5, ст. 159 Сімейного Кодексу України (zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page3)

  6. Рішення зобов'язального характеру — відносяться до рішень примусового виконання.

  7. Виконавча служба не тільки фіксує, Ви самі пишете, що виконавець виніс постанови про накладення штрафів (тобто деякі дій спрямовані на примусове виконання рішень визначені у ЗУ «Про виконавче провадження» — відбуваються).

  8. Щодо: «Як заставити боржницю виконувати рішення суду?» — звернення до органів досудового розслідування (ч.1, ст. 382 КК України) та суду (ч.4, ч.5, ст. 159 СК України).

  Сподіваємося, що допомогли трохи розібратися.

 2. Олексій

  Для виконаня рышення, ВС не повинна залучати поліцію, орган опіки і тд??

  Дякую

  1. У Вашому випадку — ні. На підставі чого державний виконавець буде їх залучати? Максимум, він може залучити працівників поліції або органу опіки в якості свідків невиконання рішення суду — але навряд чи буде це робити.

   Якби мова йшла про виконання рішення про відібрання дитини (ст. 64 ЗУ «Про виконавче провадження» — тоді так, залучали б і працівників органу опіки та поліції.

 3. Олексій

  Добре. Дякую

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.