Вiдповiдальнiсть за виконавчий лист по сплатi алiментiв

Питання та відповідіЗіткнулася з проблемою оформлення субсидії, а саме надання довідки про сплату аліментів за зазначений період.

З таким проханням звернулась в Марківський районний відділ юстиції, де мені було повідомлено, що виконавчий лист про стягнення аліментів на мою користь був направлений до Управління ДВС ГТУЮ в Київській області ще в жовтні 2016 року (про що мене повідомлено не було), так як платник аліментів влаштувався на роботу охоронцем від ТОВ «Система безпеки і К» (дирекція якої знаходиться в Києві) та звільнився ще в грудні 2016 року.

З грудня 2016 року він працює на іншій роботі. На сьогодні (31.07.2017 р.) виконавчий документ досі не повернувся.

На даний час, за порадою працівниці нашого районного відділу юстиції, мною було направлено лист до Управління ДВС ГТУЮ в Київській області щодо надання відповіді про місцезнаходження виконавчого документу та його повернення.

По-перше — підкажіть, будь ласка, яка вірна адреса Управління ДВС ГТУЮ в Київській області? Відправляла лист двічі — спочатку на адресу м. Київ, вул. Ярославська, б. 5/2 (мій лист повернувся як невручений), на що працівниця райвідділу юстиції повідомила, що адреса змінилася на вул. Басейна, б. ½, м. Київ.

Повторно відправила лист вже за новою адресою 14.07.2017 р. — відповіді немає.

По-друге — хто несе відповідальність за виконавчий лист. Чи зобов'язана я самостійно займатися його пошуками?

Дякую.

26 комментариев

Add a Comment
 1. 1. Працівники відділу ДВС повині були надіслати виконавчий лист не до Управління ДВС ГТУЮ в Київській області, а до відповідного відділу ДВС на території якого знаходиться підприємство на якому працює боржник.

  2. Також вони Вам повинні були надіслати постанову про закриття виконавчого провадження та про передачу його по територіальності.

  3. Щодо адреси: м. Київ, вул. Басейна, ½ — це адреса громадської приймальні Головного управління юстиції у м. Києві.

  Адреса Управління ДВС ГТУЮ в Київській області — 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15 (3-ий поверх).

  Адреса Управління державної виконавчої служби міста Київ — 03056, м. Київ, вулиця Виборзька, будинок 32.

  4. Щодо виконавчого листа — будь який виконавець по своїй базі може сказати де в даний момент знаходитися Ваш виконавчий лист — для цього лише треба знати ІНН боржника.

  5. Також Ви можете в автоматизованої системі виконавчого провадження (asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) перевірити чи дійсно відправляли виконавчий лист в Управління ДВС ГТУЮ в Київській області.

  6. Також Вам напевно краще буде зателефонувати в Управління державної виконавчої служби, або до «гарячої» телефонної лінії Міністерства юстиції України: (044) 486-71-56.

  7. За виконавчий лист, якщо він знаходиться в відділі — несе відповідальність виконавець. У випадку втрати виконавчого листа або документів виконавчого провадження — перегляньте розділ Інструкції з організації примусового виконання рішень щодо відновлення втраченого виконавчого провадження або матеріалів виконавчого провадження (ukrogis.com/zakonodavstvo...nnya-rishen.html)

  Сподіваємося, що відповіли на Ваші питання, якщо ще виникнуть — пишіть.

  1. Копію постанови про закриття виконавчого провадження мені надали лише після звернення за довідкою про аліменти (червень 2017 р.), де вказано, що ВП 03.10.2016 р. було напрвалено саме до Управління ДВС ГТУЮ в Київській області за адресою м. Київ, вул. Ярославська, б. 5/2 та «начебто» копію сторонам (але мені нічого не надходило). Тобто наш районний виконавець допустився помилки в адресі відправлення виконавчого документу? Чи має це порушення наслідки? На яку адресу потрібно надіслати лист і чи повинна це робити я?

   В автоматизованій системі виконавчого провадження (за Вашим посиланням) заповнила всі дані, але результат невтішний — «Записів не знайдено. Уточніть умови пошуку.»

   Щодо виконавчого листа — зі слів виконавця відстежити місцезнаходження документу неможливо, так як відбулося оновлення реєстрацыйної бази, от якщо раныше можна було по самому прізвищу боржника побачити всю інформацію, то тепер подібна функція в базі відсутня.

   Як зрозуміти, що виконавчий документ втрачений? Протягом 2 місяців надсилаю листи та чекаю на них відповіді...

 2. 1. Дивіться, Ви самі писали, що Ваш лист до Управління ДВС ГТУЮ в Київській області за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2 — повернувся як невручений, тобто можна допустити і те, що і виконавчий документ до них не дійшов.

  Значить зараз Ви мусите знати, чи дійшов виконавчий лист до Управління. Цілком можливо, що Ваш виконавчий документ не дійшов до адресата.

  Так як його повинні були відправляти рекомендованим листом в обов'язковому порядку — то в канцелярії відділу повинен зберегтися ідентифікатор Вашого рекомендованого листа.

  2. Помилка в адресі — не є порушенням.

  3. Вам зараз легше зателефонувати в Управління або на «гарячу» лінію Міністерства, ніж писати ще листи і чекати відповіді.

 3. Дякую за допомогу.

  1. Звертайтеся якщо виникнуть ще питання.

 4. Добрий вечір я проживаючи у Львівській обл відправила виконавчий лист у Житомирську обл (отримала повідомлення про вручення) підкажіть будьласка подальші мої дії? і чи повинен виконавець вислати мені листа про відкриття виконавчого провадження?

  1. Державний виконавець повинен вислати Вам постанову про відкриття виконавчого провадження — більш докладно щодо процедури відкриття виконавчого провадження, Ви можете прочитати в статті «Відкриття виконавчого провадження».

   В постанові про відкриття буде вказано реєстраційний номер ВП в АСВП, та ідентифікатор доступу — завдяки яким Ви зможете відслідковувати хід виконання Вашого виконавчого провадження на сайті Міністерства юстиції « Автоматизована система виконавчого провадження».

   На даний момент Вам потрібно дочекатися постанови про відкриття виконавчого провадження, а подальші Ваші дії будуть залежати від ходу виконання виконавчого провадження.

   Якщо в подальшому будуть виникати питання — пишіть.

 5. chayka nadia, yak diznatisia chi vidpravlena dovidka pro splatu alementiv za adresou sumska oblast, krasnopilskiy r-n, s.v.bobrik, ul. Eremina, 22

  1. Зателефонуйте або напишіть запит у виконавчу службу.

 6. Людмила

  Добрый день!Как можно получить довидку о неполучении алиментов с Добровольского А.Е.Период 1.02.17-31.07.17.Добровольская Людмила.Марганец новая почта № 1

  1. Добрый день.

   Вам надо подать заявление в исполнительную службу о получении справки о получении/ неполучении алиментов.

 7. Татьяна

  Добрый день,скажите--исполнительная служба обязана подать в бухгалтерию должника по алиментам запрос о принудительном отчислении алиментов,если он не платит уже год??и почему никакого наказания не несет за неплатеж и что делать??спасибо...

  1. Если исполнительная служба отправила постановление об удержании с заработной платы, то бухгалтерия предприятия на котором работает должник — обязательно должна удерживать с него согласно постановления государственного исполнителя.

   Вам надо уточнить в исполнительной службе — посылали они постановление об удержании или нет.

 8. Татьяна

  есть решение суда о назначении алиментов,исполнительный лист отправлен в исполнительную службу,и на этом все закончилось,они пишут только задолженность его каждый месяц,больше ничего

  1. Во первых Вам надо уточнить в исполнительной службе — наложен арест на имущество должника или нет?

   Также уточнить, какие вообще действия производил государственный исполнитель, кроме открытия исполнительного производства.

   Также Вам исполнитель согласно ст. 71 ЗУ «Про исполнительное производство» (если задолженность свыше 3-х месяцев) должен был рассказать Вашем праве на обращение в органы предварительного расследования с заявлением о совершенном уголовном правонарушении должником, которое заключается в уклонении от уплаты алиментов.

 9. Татьяна

  Я подала иск в суд на него по неуплате алиментов и пени по ним...что еще можно сделать?а если и после решения суда ничего платить не будет,как тогда быть,есть управа на таких?

  1. Якщо боржник є злісним неплатником, то згідно ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження»:

   — за наявності заборгованості із сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника:

   — також Ви маєте право на звернення до органів досудового розслідування із заявою про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

 10. Доброго дня! Прошу Вас пояснить мне, мой муж не платит алименты уже пол года и выконавчая служба не стягует алименты,я к ним хожу уже как на работу. Что делать?

  1. Если исполнительная служба кроме открытия исполнительного производства ничего не сделала — то писать жалобу в Управление исполнительной службы области.

   Также согласно п.9 ст. 71 ЗУ «Об исполнительном производстве», если у Вас задолженность совокупно превышает сумму соответствующих платежей за три месяца, то Вы имеете право подать в органы предварительного расследования — заявление (сообщение) о совершенном уголовном правонарушении должником, заключается в уклонении от уплаты алиментов.

 11. Здравствуйте. С бывшей женой была договоренность о добровольной помощи ребенку- без алиментов. Платил добровольно. Но оказалось, что два года назад она все таки подавала на алименты и пришло постановление о задолженности за пол года. Обращался в исполнительную службу, что бы объяснили, от какой суммы отталкивались при начисленни ¼ доходов. У меня была минималка с 2014 года по сегодняшний день. На предприятие запрос о моей зарплате не поступал. Как оказалось мать ребенка приподаче на алименты в 2016 году просто указала мой доход 5000—6000. Как можно пересчитать выплаты за это время- должен или нет? И как узнать какую именно сумму я должен платить по решению, если я сейчас временно безработный? В исполнительной службе не могут дать конкретные цифры какая именно у меня задолженность. Спасибо.

  1. 1. Принесите в исполнительную службу, в которой будет указан Ваш предыдущий заработок и тогда исполнитель должен будет пересчитать задолженность по алиментам. Нужно это Вам или нет — это только Вам решать.

   2. Сейчас в связи с тем, что Вы безработный (и не стоите на учете в центре занятости), то алименты будут рассчитываться из расчета средней заработной платы по региону. Насколько я понимаю, Вы проживаете в Киеве.

   В мае по Киеву средняя заработная плата составляла: 13388 грн. Если у Вас в исполнительном листе указано: ¼ от дохода, то тогда за май у Вас алименты составляли 3347 грн.

   В январе средняя заработная плата была: 11668 грн., в феврале: 12124 грн., за апрель вроде данных еще нет.

   3. Напишите в исполнительную службу заявление о выдаче Вам расчета задолженности по алиментам, согласно ст. 71 ЗУ «Про исполнительное производство» и Вам выдадут официальный расчет задолженности.

 12. Добрый вечер)

  Муж работал в Киеве, исполнительный лист находился в бухгалтерии, алименты отчислялись с заработной платы. Далее муж уволился и исполнительный лист передали по месту его бывшей работы в Киево-Святошин ИС.

  1. Кто дальше несет ответственность за исполнительный лист и начисление алиментов?

  2. Должна ли была исполнительная служба передать ИЛист по месту прописки мужа?

  3. Кто должен был уведомить мужа о том сколько и куда ему платить алиментов? Или муж должен был сам заниматься контролем исполнительного листа и насчислением по нем алиментов?

  1. 1. Государственный исполнитель который сейчас ведёт Ваше исполнительное производство.

   2. Должна.

   3. Должен был уведомить государственный исполнитель.

 13. здравствуйте! в 2012 году отдала исполнительный лист в юстицию по месту жительства, до 3-х лет и ¼ от прожиточного минимума, естественно никто ничего не перечислял. написала заявление в милицию в 2015г. после чего муж через банк перечислил 1000грн. и дело было закрыто. а через 2-3 месяца пришло письмо из той же юстиции, о закрытии и перенаправлении по месту работы(г.Донецк), хотя он там никогда не работал. в местной юстиции мне сказали что дело открыто и числится в г.Краматорске, дали мне №тел. чтобы я туда позвонила и попросыла вернуть мое дело. там же мне сказали что оно находится не в них а в г.Славянске, в славянске сказали что дело давно уж закрыло, в связи с обстановкой в донецке оно было перенаправлено к ным и ЗАКРЫТО. сказали что нужно дать им официальный запрос об исполнительном листе, и они дадут официальный ответ. что мне делать в этом случае? и разве запрос я должна давать, а не местная юстиция?

  1. Да, запрос должны подавать Вы.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.