Вина боржника


Питання та відповідіДоброго дня!

Щиро дякую за кваліфіковані відповіді на актуальні питання!

Хочу порушити таке питання: низка норм законодавчих актів України передбачають відповідальність боржників у разі виникнення заборгованості з аліментів.

Це і кримінальне переслідування , і фінансові санкції у вигляді пені тощо.

Проте ці негативні наслідки для боржників настають у лише разі наявності їх ВИНИ.

При цьому особи, які не бажають виконувати судові рішення зі сплати аліментів схильні до частої зміни місць роботи.

Державні виконавці не встигають видавати постанови про передачу провадження за знаходженням нової роботи горе-татуся, який, однак, стверджує, що заборгованість з аліментів в нього виникає не з його вини, а з вини державних виконавців, відтак і притягнути його до відповідальності неможливо, хоча суть рішення суду щодо розміру аліментів йому добре відома.

На Вашу думку, чи дійсно при передачі виконавчого провадження за новим місцем роботи боржника (що потребує певного часу) можна говорити про відсутність вини боржника і виникнення цієї заборгованості виключно у зв'язку з діями (бездіяльністю) виконавця.

1 Comment

Add a Comment
 1. Особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.

  Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.

  Які заходи вжив боржник щодо належного виконання зобов'язання?

  Як правило вони навіть не попереджають про зміну місця праці, хоча відповідно до законодавства повинні це робити.

  Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання (ст. 614 ЦК).

  Таким чином, якщо виходити з аналогії права і застосовувати цивільне законодавство про відповідальність з прострочення грошових зобов'язань до сімейного законодавства, то платник аліментів повинен довести суду, що несплата своєчасно аліментів відбулася з поважної причини (тяжко хворів, стягувач аліментів був у довгостроковому відрядженні тощо).

  Тобто, говорити про те, що винен виконавець (який виконує передбачені законодавством дії, а саме передає виконавче провадження за новим місцем роботи боржника) як мінімум нерозумно.

  В даному контексті питання — тут цілком провина боржника.

  Якби боржник хотів би платити, то заборгованість не утворювалася б.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.