Як стягнути аліменти на дитину з боржника,який проживає на тимчасово неконтрольованій Україною території


Питання та відповідіЗа ухвалою суду, з мого колишнього чоловіка було прийнято рішення стягувати аліменти на утримування спільної неповнолітньої дитини віком 5 років.

Рішення судового наказу було винесено 24.10.2017р.

Місяць потому було встановлено, що дитина є інвалідом з народження за рішенням ЛКК.

Яку суму аліментів на дитину-інваліда повинен сплачувати батько дитини і яким чином його притягнути до відповідальності, якщо він проживає на тимчасово непідконтрольній території (м. Донецьк) і відсутня інформація про його доходи ( статусу переселенця немає і регулярно перетинає лінію розмежування).

7 комментариев

Add a Comment
 1. 1. Згідно законодавства суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

  2. Яку суму аліментів на дитину-інваліда повинен сплачувати батько дитини — вирішить суд.

  Але згідно ст. 185 СК України Ви маєте право на отримання додаткових витрат від батька дитини.

  3. Також Ви маєте право на утримання згідно ст. 88 СК України.

  4. Якщо заборгованність із сплати аліментів сукупно перевищує суму відповідних платежів за три місяці, потрібно звернутися до органів попереднього розслідування з заявою про скоєний кримінальному правопорушенні боржником, яке полягає в ухиленні від сплати аліментів (про що Вам повинен був повідомити державний виконавець).

  5. Також зверніться до виконавця з вимогою звернутися до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника (ст.36 ЗУ «Про виконавче провадження»).

  6. Також поставити питання щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (якщо регулярно перетинає лінію розмежування).

 2. Каспер Марія Мар'янівна

  Кацібан Петро Васильович не платить аліменти на дітей(10 та 9 років) протягом трьох місяців та має заборгованість за попередні роки.Часто перетинає кордон (Чехія).Як змусити його сплатити борг?

  1. 1. Якщо заборгованність із сплати аліментів сукупно перевищує суму відповідних платежів за три місяці, потрібно звернутися до органів попереднього розслідування з заявою про скоєний кримінальному правопорушенні боржником, яке полягає в ухиленні від сплати аліментів (про що Вам повинен був повідомити державний виконавець).

   2. Також зверніться до виконавця щодо тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (якщо регулярно перетинає кордон).

   3. Звернутися до суду з позовною заявою про стягнення з боржника неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

 3. Светлана

  тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (якщо регулярно перетинає лінію розмежування) можливо тільки якщо він не платить взагалі? а можно обмежити якщо заборгованість створилася за період розгляду судової справи? заборгованість складає 11м6д, а зараз він сплачує аліменти, але заборгованість не зменшується. в такому випадкау можливо обмеження?

  1. П.18, ч.3, ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження»: у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника — фізичної особи чи керівника боржника — юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

 4. Доброго дня, підскажіть будь ласка якщо призначено судом виплачувати 33% від зарплати на 2х дітей, чи можу я поскаржитись? Виплати він робить в розмірі 1400—1500грн, але працює за кордоном(Угорщина) і дохід не відомий

  Чи можу я отримувати більше? Як отримувала до виізду за кордон 2600—3000

  1. Якщо ви бажаєте встановити інший спосіб стягнення аліментів та інший розмір аліментів, то необхідно звертатися до суду з позовом про збільшення розміру аліментів та / або про зміну способу стягнення аліментів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.