Збільшення мінімального порогу аліментів


Питання та відповідіВлітку 2017 року набула чинності норма щодо збільшення мінімального розміру аліментів на дитину до 50 відсотків прожиткового мінімуму для відповідної вікової категорії.

Водночас в більшості судових рішень, ухвалених судами до набрання чинності цієї норми, вказувався розмір аліментів із застереженням «але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для відповідної вікової категорії».

Як в цих випадках діятиме принцип незворотності дії закону у часі?

Чи потрібно вносити зміни в судовому порядку до таких рішень, чи ця норма автоматично встановлюється, попри вказаних у рішеннях судів 30%?

1 Comment

Add a Comment
 1. Наш сайт присвячений виконавчому провадженню, а не судовим рішенням по аліментах, але постараємося відповісти на Ваші питання.

  1. У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

  Що саме Вас бентежить в цьому питанні. Наскільки ми розуміємо ситуацію, рішення суду по виплаті аліментів не змінюються.

  2. Потрібно звертатися за новим рішенням суду.

  Для тих, хто вже стягнув аліменти і у кого вже є рішення суду про стягнення аліментів, але є бажання встановити інший спосіб стягнення аліментів або інший розмір аліментів, то необхідно звертатися до суду з позовом про збільшення розміра аліментів/або про зміну способу стягнення аліментів.

  Це слід зробити, оскільки в проекті закону було зазначено, що новий розмір аліментів, так би мовити, перерахується «автоматом», але, в прийнятому законі вже цих положень немає.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.