Влітку 2017 року набула чинності норма щодо збільшення мінімального розміру аліментів на дитину до 50 відсотків прожиткового мінімуму для відповідної вікової категорії.
Водночас в більшості судових рішень, ухвалених судами до набрання чинності цієї норми, вказувався розмір аліментів із застереженням «але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для відповідної вікової категорії».
Як в цих випадках діятиме принцип незворотності дії закону у часі?
Чи потрібно вносити зміни в судовому порядку до таких рішень, чи ця норма автоматично встановлюється, попри вказаних у рішеннях судів 30%?
Наш сайт присвячений виконавчому провадженню, а не судовим рішенням по аліментах, але постараємося відповісти на Ваші питання. 1. У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Що саме Вас бентежить в цьому питанні. Наскільки ми розуміємо ситуацію, рішення суду по виплаті аліментів не змінюються. 2. Потрібно звертатися за новим рішенням суду.… Детальніше »