Звернення стягнення на корпоративні права


Питання та відповідіДоброго дня.

Виникли певні ускладнення з зверненням стягнення на корпоративні права.

Ситуація така: є відкрите виконавче провадження.

Встановлено що боржник е засновником, керівником та підписантом Товариства з обмеженою відповідальністю.

За нашою заявою державний виконавець наклав арешт на частку боржника в статутному капітал ТОВ та направив постанову про арешт до Департаменту реєстрації Харківської міської ради Харківської області (за місцем знаходження реєстраційної справи).

З Харківської міської ради Харківської області прийшла відповідь, що постанова про арешт прийнята, арешт на частку статутного капіталу в ТОВ накладено та внесено інформацію в відповідний реєстр.

Далі справа зайшла в глухий кут, оскільки державний виконавець не знає яким чином проводити виконавчі дії з зверненням стягнення на частку боржника в статутному капіталі.

Ст 10 ЗУ «Про виконавче провадження» визначає, що заходами звернення стягнення є звернення стягнення на майнові права і т.д., але жодної інформації про послідовність виконавчих дій не зазначено.

Прошу надати роз'яснення яким чином проводяться стяггнення на частку статутного капіталу боржника, та в якій послідовності.

Дякую за допомогу.


3 комментария

Add a Comment
 1. Добрий вечір.

  Державний виконавець напевно просто трохи розгубився.

  Нехай подивиться статті 149 ЦК України, 57 Закону України «Про господарські товариства» і все стане йому зрозуміло.

  1. Вячеслав

   Будьте так добрі подскажите сам порядок звернення стягнення на корпоративні права, які потрібно зібрати документи для передачі наДП «СЕТАМ».

   Дякую.

   1. Вам потрібно згідно закону вимагати від інших засновників виплати вартості частини майна товариства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі товариства, або виділу відповідної частини майна для звернення на нього стягнення.

    Тобто або Вам виплачують в грошовій формі, або виділяють частину майна ТОВ для погашення заборгованості.

    Якщо Вам виділили будь-яке майно — то воно і виставляється на продаж в «СЕТАМ», а якщо Вам погасили в грошовій формі — то і аукціон тоді не проводиться.

    В «СЕТАМ» здійснюється продаж матеріального майна боржника, а не «корпоративні права». Тобто Вам треба знати, що за майно підлягає виділу для звернення на нього стягнення і подальшого його продажу.

    Треба піднімати баланс підприємства, статутний договір ТОВ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.