Стаття 12 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 12 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 12. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку

1. Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

2. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню — з наступного дня після його прийняття.

3. Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

4. Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

  1. пред’явлення виконавчого документа до виконання;
  2. надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

5. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника — з дня закінчення строку дії відповідної заборони.

6. Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Положеннями статті передбачено збільшення строків пред’явлення виконавчих документів на виконання – до трьох років (раніше 1 рік), крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню — з наступного дня після його прийняття.

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

Строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:

1) пред’явлення виконавчого документа до виконання;

2) надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв’язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред’явлення такого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв’язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника — з дня закінчення строку дії відповідної заборони.

Стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

11 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Олександр

Після повернення виконавчого листа Виконавчою службою без відкриття виконнавчого провадження, перебіг строку зараховуїться до пред'явлення на виконання чи ні ?

Руслан

Якщо на боржнику немає майна і офіційно він не працює , які статті можна прикласти до повторного подання в виконавчу?

Роман

Доброго дня Питання- в частині першій даноі статті вказаний загальний строк надання документів для примусового виконання до трьох рокій крім таких де стягувачем є держава або державний орган,терміни до трьох місяців В нашому випадку стягувач -Приват Банк який є державним,тобто згідно статуту банка єдиним акціонером банку є держава в особі Міністерства фінансів,дані органи відносяться до категоріі державних правильно?

ПИТАННЯ Який строк надання документів для примусового виконання застосовується до таких стягувачів???Спасибі

Віта

Якщо виконавчий лист про стягнення аліментів на дитину яка навчається, який термін його пред'явлення, дитині 23 роки виповнилося в травні а вик лист забрали в червні

Олена

Якщо виконавча служба надсилає пропозицію про залишення в рахунок погашення боргу нереалізованого майна боржника, ми відмовилися усно і повертає виконавчий лист. Чи можемо ми знову подати виконавчий лист, щоб отримати гроші?

Нина

Может ли исполнительная служба начать выконавче провадження по взысканию долга, если с момента признания э

того долго судом прошло почти 5 лет?

Сергій

Добрий день а якщо кридити були в онлайн банках взяті що вони можуть придявити