Стаття 19 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 19 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 19. Права і обов’язки сторін та інших учасників виконавчого провадження

1. Сторони виконавчого провадження та прокурор як учасник виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.

Право вибору пред’явлення виконавчого документа для примусового виконання до органу державної виконавчої служби або до приватного виконавця, якщо виконання рішення відповідно до статті 5 цього Закону віднесено до компетенції і органів державної виконавчої служби, і приватних виконавців, належить стягувачу.

2. Сторони у процесі виконання рішення відповідно до процесуального законодавства мають право укласти мирову угоду, що затверджується (визнається) судом, який видав виконавчий документ.

3. Інші учасники виконавчого провадження мають право надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.

4. Сторони зобов’язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник — фізична особа — також про зміну місця роботи.

5. Боржник зобов’язаний:

1) утримуватися від вчинення дій, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення;

2) допускати в установленому законом порядку виконавця до житла та іншого володіння, приміщень і сховищ, що належать йому або якими він користується, для проведення виконавчих дій;

3) за рішеннями майнового характеру подати виконавцю протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про доходи та майно боржника, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України;

4) повідомити виконавцю про зміну відомостей, зазначених у декларації про доходи та майно боржника, не пізніше наступного робочого дня з дня виникнення відповідної обставини;

5) своєчасно з’являтися на вимогу виконавця;

6) надавати пояснення за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.

6. Особи, які на підставі закону звернулися з позовом в інтересах інших осіб (крім прокурора), беруть участь у виконавчому провадженні і користуються правами сторони виконавчого провадження, відкритого за їхньою заявою або за заявою іншої сторони в справі.

7. У виконавчому провадженні за виконавчим документом на підставі судового рішення у справі за позовом, поданим учасником господарського товариства в інтересах останнього, укладення мирової угоди, відмова від стягнення і повернення виконавчого документа можливі лише за письмовою згодою всіх осіб, які у відповідній справі діяли в інтересах господарського товариства.

8. Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов’язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Нормами вказаної статті визначений обсяг прав та обов’язків сторін та інших учасників виконавчого провадження.

Законом передбачено, що сторони зобов’язані письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник — фізична особа — також про зміну місця роботи, невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин.

Крім того, Закон встановлює обов’язок боржника за рішенням майнового характеру подати виконавцю протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження декларацію про свої доходи та майно, зокрема про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, про майно, що перебуває в заставі (іпотеці) або в інших осіб, чи про кошти та майно, належні йому від інших осіб, за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

avatar
9 Ланцюжок коментаря
9 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Популярний коментар
Ланцюжок актуального коментаря
7 Автори коментарів
Сергей.АннаВикторВладМарина Автори недавніх коментарів
  Підписатися  
новіше старіше більшість голосів
Повідомлення про
Иван
Гість
Иван

а что делать если мне квитанция на штраф не пришла но прийшла про виконавче впровадження

Анонімно
Гість
Анонімно

что делать если должник переименовал фирму а исполнительный лист выдан на старое название

Марина
Гість
Марина

Подскажите, пожалуйста, что делать в том случае, если оплатили штраф, но в течении 3 месяцев пришло письмо с требованием обязательной явкой со всеми необходимыми документами? Спасибо.

Влад
Гість
Влад

Подскажите пожалуйста, в течении какого срока исполнитель рассматривает заявление/ ходатайство стороны. В законе не указано, тогда как я понимаю на общих основаниях относительно закона об обращении граждан.

Виктор
Гість
Виктор

Имеет ли право должник узнать сумму своей задолженности у исполнителя? И на что нужно ссылаться?

Виктор
Гість
Виктор

А то когда обращаешься к исполнителю он отвечает что у должника нету никаких прав он обязан только платить!

Анна
Гість
Анна

Скажіть будь ласка, якщо державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, за заявою юридичної особи, що відповідно до виконавчого листа не є Стягувачем, а потім через рік виносить постанову про закінчення ВП на підставі п. 3 ч. 1 ст. 39, ст. 40 Про виконавче провадження, мотивуючи рішення тим, що юр. особу Стягувача припинено, но у нього є правонаступник, чи є такі дії законним з боку державного виконавця, і чи повинен державний виконавець перевірити відомості щодо правонаступницитва в Єдиному державному реєстрі юр. осіб. Дякую

Анна
Гість
Анна

Дякую! Так, я і сама розумію, що державний виконавець не мав права відкривати виконавче провадження за заявою не належного стягувача, але ж державний виконавець відкрив, а зараз винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, а куди саме державний виконаць повинен був зробити запити?

Сергей.
Гість
Сергей.

Скажите пожалуйста. У меня подана касаційна скарга в Вищий Спеціалізований Суд України з Розгляду Цивільних і Кримінальних Справ. Судья відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою. Про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням шляхом виселення. Но исполнительная служба дала мне срок на выселение. Я показывал им копию ухвали, но они мне говорят что это для них ничего не значит. Подскажите они действуют по закону.

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.