Стаття 33 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 33 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 33. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання рішення

1. За наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

2. За заявою стягувача виконавець може відстрочити або розстрочити виконання рішення (крім судового рішення), за наявності обставин, передбачених частиною першою цієї статті, про що виносить відповідну постанову.

3. За наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

4. Законом можуть встановлюватися особливості щодо надання відстрочки або розстрочки виконання рішення.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Положеннями частини першої вказаної статті Закону визначені обставини: хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо, за наявності яких ускладнюється виконання рішення або його виконання є неможливим внаслідок даних обставин.

Тому сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.

Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

Необхідно відмітити, що в редакції закону виконавцю надано право відстрочити або розстрочити виконання рішення (крім судового) за заявою стягувача, про що виноситься відповідна постанова.

При цьому при прийнятті рішення та визначення строків виконавцем вивчаються документи та враховуються обставини, за наявності яких надається відстрочка або розстрочка (тривалість лікування сторони, відрядження, інші обставини).

За наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

1 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Віталій

Як відстрочити виконання по постанові про порушення пдд , якщо суд, до якого я звернувся про скасування постанови, не працює, через відсутність суддів?