Стаття 57 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 57 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника

1. Визначення вартості майна боржника здійснюється за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

2. У разі якщо сторони виконавчого провадження, а також заставодержатель у 10-денний строк з дня винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника не досягли згоди щодо вартості майна та письмово не повідомили виконавця про визначену ними вартість майна, виконавець самостійно визначає вартість майна боржника.

Звіт про оцінку майна має бути складений не раніше дати винесення постанови про арешт такого майна.

3. У разі якщо сторони виконавчого провадження не дійшли згоди щодо визначення вартості майна, визначення вартості майна боржника здійснюється виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна.

Для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання.

4. У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно, виконавець має право залучити суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання для проведення оцінки майна.

5. Виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

Оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

6. Звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні є дійсним протягом шести місяців з дня його підписання суб’єктом оціночної діяльності — суб’єктом господарювання. Після закінчення цього строку оцінка майна проводиться повторно.

Якщо строк дійсності звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Встановлено можливість визначення вартості майна боржника за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

Після проведення опису майна, державний виконавець повинен направити сторонам вимогу щодо визначення вартості майна протягом 10 днів.

Строк дії оцінки становить шість місяців лише до моменту її передачі на реалізацію.

При цьому датою передачі майна на реалізацію вважається дата внесення в Систему інформаційного повідомлення про електронні торги (торги за фіксованою ціною).

Якщо цей строк пропущено (матеріали не передано на реалізацію), то повторна оцінка за таких обставин є необхідною.

Законом в новій редакції відмінено поняття рецензування, оскарження висновку експерта можливо лише у судовому порядку.

При цьому оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

Відмінність від попередньої редакції Закону:

  • відмінено поняття рецензування. Оскаржити можливо лише у судовому порядку,
  • не потрібно повторно робити оцінку майна, якщо воно вже передано на реалізацію,
  • передбачена можливість визначення оцінки за згодою сторін,
  • змінений відсоток уцінки майна.
avatar
1 Ланцюжок коментаря
1 Відповіді по ланцюжку
1 Послідовники
 
Популярний коментар
Ланцюжок актуального коментаря
2 Автори коментарів
UkrOgisЛюдмила Автори недавніх коментарів
  Підписатися  
новіше старіше більшість голосів
Повідомлення про
Людмила
Гість
Людмила

Здравствуйте! После написания жалобы в министерство юстиции на действия судебного исполнителя ОГИС Никольского р-на Донецкой обл. , исполнитель соизволила со мной связаться. Вопрос состоит о реализации жилого дома должника. Оценку имущества должника оценщику (с ее слов) я должна оплатить. Парадокс, должник по алиментам уклоняется от их оплаты уже 10 лет, а я должна еще и за оценку заплатить! Причем факт продажи она мне не гарантирует. В связи с этим вопрос: должна ли я оплачивать оценку жилого дома для предоставления его на торги?

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.