Стаття 57 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 57 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника

1. Визначення вартості майна боржника здійснюється за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

2. У разі якщо сторони виконавчого провадження, а також заставодержатель у 10-денний строк з дня винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника не досягли згоди щодо вартості майна та письмово не повідомили виконавця про визначену ними вартість майна, виконавець самостійно визначає вартість майна боржника.

Звіт про оцінку майна має бути складений не раніше дати винесення постанови про арешт такого майна.

3. У разі якщо сторони виконавчого провадження не дійшли згоди щодо визначення вартості майна, визначення вартості майна боржника здійснюється виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна.

Для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання.

{Абзац другий частини третьої статті 57 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022}

4. У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно, виконавець має право залучити суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання для проведення оцінки майна.

Під час здійснення виконавчого провадження, за яким стягувачем виступає банк, тимчасова адміністрація або ліквідація якого здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", для проведення оцінки майна (активів) виконавець зобов’язаний залучити суб’єкта оціночної діяльності з переліку, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

{Частину четверту статті 57 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1588-IX від 30.06.2021}

У разі заперечення однією із сторін проти результатів оцінки майна, проведеної суб’єктом оціночної діяльності, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, під час здійснення виконавчого провадження, за яким стягувачем виступає банк, тимчасова адміністрація або ліквідація якого здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", виконавець призначає рецензування звіту про оцінку майна іншому суб’єкту оціночної діяльності з переліку, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

{Частину четверту статті 57 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1588-IX від 30.06.2021}

5. Виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

Оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

6. Звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні є дійсним протягом шести місяців з дня його підписання суб’єктом оціночної діяльності — суб’єктом господарювання. Після закінчення цього строку оцінка майна проводиться повторно.

Якщо строк дійсності звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Встановлено можливість визначення вартості майна боржника за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

Після проведення опису майна, державний виконавець повинен направити сторонам вимогу щодо визначення вартості майна протягом 10 днів.

Строк дії оцінки становить шість місяців лише до моменту її передачі на реалізацію.

При цьому датою передачі майна на реалізацію вважається дата внесення в Систему інформаційного повідомлення про електронні торги (торги за фіксованою ціною).

Якщо цей строк пропущено (матеріали не передано на реалізацію), то повторна оцінка за таких обставин є необхідною.

Законом в новій редакції відмінено поняття рецензування, оскарження висновку експерта можливо лише у судовому порядку.

При цьому оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

Відмінність від попередньої редакції Закону:

  • відмінено поняття рецензування. Оскаржити можливо лише у судовому порядку,
  • не потрібно повторно робити оцінку майна, якщо воно вже передано на реалізацію,
  • передбачена можливість визначення оцінки за згодою сторін,
  • змінений відсоток уцінки майна.
Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

10 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Людмила

Здравствуйте! После написания жалобы в министерство юстиции на действия судебного исполнителя ОГИС Никольского р-на Донецкой обл. , исполнитель соизволила со мной связаться. Вопрос состоит о реализации жилого дома должника. Оценку имущества должника оценщику (с ее слов) я должна оплатить. Парадокс, должник по алиментам уклоняется от их оплаты уже 10 лет, а я должна еще и за оценку заплатить! Причем факт продажи она мне не гарантирует. В связи с этим вопрос: должна ли я оплачивать оценку жилого дома для предоставления его на торги?

Евгения

Добрый день. Подскажите, каким законом или нормативным актом регулируется передача имущества должника в счет задолженности, если электронные торги не состоялись и имущество никто не купил. Юстиция всячески отрицает такую возможность, мотивирую отсутствием должника ( в розыске).

Евгения

Пожалуйста, подскажите, исполнитель утверждает, что они не могут ознакомить должника с оценкой его имущества, т.к. он в розыске. Я ссылаюсь на статью 57 «Визначення вартості майна боржника...» пункт 5 "... надіслано повідомлення про результати вартості майна за адресою , зазначеною у виконавчому документі,...Исполнитель отказывает, объясняя, что я неправильно трактую закон. Можно ли оценивать имущество, выставлять на торги и т.д. без должника (официально в розыске). В исполнительном листе указан адрес его старой прописки, от уже там не прописан.(Адрес имущества и старой прописки один и тот же). Имеет ли смысл подавать жалобу на исполнителя и как более эффективно это делать ; письменно…  Детальніше »

Євгенія

Пожалуйста, подскажите, исполнитель утверждает, что они не могут ознакомить должника с оценкой его имущества, т.к. он в розыске. Я ссылаюсь на статью 57 «Визначення вартості майна боржника...» пункт 5 "... надіслано повідомлення про результати вартості майна за адресою , зазначеною у виконавчому документі,...Исполнитель отказывает, объясняя, что я неправильно трактую закон. Можно ли оценивать имущество, выставлять на торги и т.д. без должника (официально в розыске). В исполнительном листе указан адрес его старой прописки, от уже там не прописан.(Адрес имущества и старой прописки один и тот же). Имеет ли смысл подавать жалобу на исполнителя и как более эффективно это делать ; письменно…  Детальніше »