Стаття 59 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 59 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 59. Зняття арешту з майна

1. Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

2. У разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Виконавець зобов’язаний зняти арешт з коштів на рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із цим Законом, а також у випадку, передбаченому пунктами 10, 15 частини першої статті 34 цього Закону.

3. У разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

4. Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:

1) отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;

2) надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;

3) отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;

4) наявність письмового висновку експерта, суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв’язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням;

5) відсутність у строк до 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця, зазначеного у частині шостій статті 61 цього Закону, письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;

6) отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;

7) погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;

8) отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову;

9) підстави, передбачені пунктом 1-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону;

10) отримання виконавцем від Державного концерну «Укроборонпром», акціонерного товариства, створеного шляхом перетворення Державного концерну «Укроборонпром», державного унітарного підприємства, у тому числі казенного підприємства, яке є учасником Державного концерну «Укроборонпром» або на момент припинення Державного концерну «Укроборонпром» було його учасником, господарського товариства, визначеного частиною першою статті 1 Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності», звернення про зняття арешту в порядку, передбаченому статтею 11 Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

5. У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Спори, що стосуються права власності на майно та зняття арешту з нього вирішуються в судовому порядку.

У разі надходження рішення суду про зняття арешту з майна, що набрало законної сили, виконавець приймає відповідну постанову не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

У разі надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із цим Законом, арешт з коштів на рахунку знімається не пізніше наступного дня.

У разі виявлення порушень вимог Закону, під час накладення арешту на майно, арешт знімається за постановою начальника відділу.

Слід звернути увагу, що збільшений перелік підстав для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини, а саме:

  • отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;
  • надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;
  • отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;
  • отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;
  • отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову.
Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

46 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Андрій

Постанова про зняття арешту з коштів була направлена в банк, але банк не знімає обмежень аргументуючи це тим що на печатці погано видно назву установи яка написала постанову про зняття арешт

Інна

Який термін зняття арешту з коштів після отримання постанови виконавчої служби, яким документом визначено?

Сергій

Заборгованість по аліментам сплачена в повному обзязі. Накладений арешт на рухоме та нерухоме майно, а також на рахунки в банках України виконавча служба не скасовує (не знімає). Є постійна робота де я отримую дохід. Аліменти в частці із доходу складають майже три прожиткових мінімуми на дитину. Що робити, щоб арешт було знято?

Дякую

Сергей.

Долг по алиментам погашен в полном объеме.Но исполнительная служба не снимает аресты в отношении моего движимого и недвижимого имущества.Как мне поступить?Что делать? Подскажите.Текущие платежи перечисляются без задержек.

Сандульська Олена Володимирівна

Пидкажить куди звернутись.Влизенговий компаниии ЕВРОКАР-УКРАИНА придбали автомашину .Вси платежи виконали згидно договора 24-11-2017р А 4-12-2017р на майно компании наклали арешт и ми невстигли переоформити автомашину.Ришенням суда нам надали право власности на автомашину.Тоди ми звернулись зписьмовою заявоюна знаття арешта та додали ришення суда в ВДВС Дарницького.Святошенського.Шевченкивського РУЮ в м Киеви та приватного виконавця ВВ Корольова в мисячний термин видповиди нам ненадали. 6-09-2018р ми звернулись в Министерство Юстиции Украини10-09-2018р державним виконавцем,згидно ришення суду ,керуючисьст 59 Закону Украини,винесено постанову про зняття арештуз майна боржника а саме автомобиля де вказано номер марка номер кузова копии якои напавлено до Регионального сервисного центру мВС Украини у…  Детальніше »

Сандульська Олена Володимирівна

Писля винесенои постанови ришення суда на право власности на майно чи мак право виконавча служба накладати арешт на майно.

Любомир

Чи мае право приватний виконавець виставляти арештоване майно на торги СЕТАМ наяке накладено подвійний арешт-спочатку виконавцем ДВС(згідно Рішення Господарського суду Львівськоі обл.)а згодом і приватним виконавцем(згідно Рішення Касційного суду по іншій справі).Після закінчення торгів(висталений лот три рази не був реалізований) Стгувач по Акту передачі(незавершеного будівництва) задовільнить совоі позивні вимоги,тобто яким чином він отримае право власності.якщо все майно перебувае під арештом ДВС? Узгодження правочинних дій між двома виконавцями не вчиняються.

Максим

в який термін виконавець повинен видалити з єдиного реєстру боржників виконавчі провадження в разі повної погашення заборгованості та зняти арешт на автомобіль? цікавить саме термін (кількість днів) після дати погашення.

Ніколь

В який період часу приватний виконавець має надіслати відповідь по вп?

Олександр

Якщо судом задоволено забезпечення позову в який термін приватний виконавець повинен зняти арешт рахунків

Ніколь

Скажіть будь ласка,по вп стягнення із заробітної плати 20%,також приватним виконавцем списані всі кошти з рахунку у банку.Якщо виконавець стягнув більшу суму ніж у постанові вп.що робити в такій ситуації?

Олена

Скажіть будь ласка чи можуть ложити арешт на отримання соціальних виплат на дитину?

Вася

Виконавець в 15 році наклав арешт по судовому збору в сумі 320гр Виконавець розрахувався з роботи заступив другий виконавець якому я приніс квитанцію про оплату Він закрив цю справу.Через два роки я хотів продати автомобіль і не зміг тому що я знову опинився в реестрі боржників ,я знову звернувся в виконавчу на що Начальниця сказала , мені треба повторно платити,аргументуючи тим ,що виконавець який відкрив це провадження не закрив його,А закрив другий і це випливло знову .м Нововолинськ.2015—2020

Тетяна

Було накладено арешт на майно та кошти боржника. Погашення боргу не відбудося, але виконавець зняла арешт, мотивуючи, що направила вимогу в банк і кошти на рахунку є. Це правомірно? У який термін банк повинен перерахувати кошти?

Яна

Доброго дня. В мене накладено арешт на мої рахунок банк аваль. Мені потрібно було оплатити судовий збір. Я оплатила і постанова від виконавчої служби була відправлена 1 тиждень тому і вчора прийшли до банку постанова, але арешт так і не знято. Що маю робити?

Диана

Як можно зняти арешт з соціальної картки?

Максим

Добрий день! Державна виконавча служба наклала арешт на рухоме майно. Вчора на трасі конфіскували автомобіль пост патрульної поліція за рішенням виконавчої служби та відвезли на штрафмайданчик.

Можна домовитися з державним виконавцем проплачувати частинами борг (хоч кожен місяць по домовленій сумі), щоб зняли арешт з автомобіля та забрати зі штрафмайданчику?

P.S. Виконавче провадження було вже ЗАВЕРШЕНО.

Марія

Доброго вечора, у нас приватний виконавець наклав арешт на соціальну пенсію, зніме арешт тоді коли надамо довідку, я довідку вислала, а вона що має цю довідку надати банк, і що робити, бо в банку мені сказали що вони не відправляють

Леся

Постанова закрита, але кошти були стягнені з/п і приватний виконавець відмовляється повернути кошти відповідає що нема. Що робити?? Як повернути кошти??

Тетяна

Підскажіть, на які рахунки не можна накладати арешт згідно виконавчого провадження? На депозитні кошти накладається арешт?

DR MCMAHON HOSPITAL SERVICES

УВАГА 2022!!! Послуги лікарні з трансплантації нирки (MHS)  doctormcmahonhospitalservices@gmail.com WhatsAp +4368860326436. Viber +4368860326436. Якщо у вас проблеми і вам негайно потрібні гроші, щоб погасити великі борги? Як ви плануєте негайно зібрати гроші на невідкладні потреби? Зачекайте, чому б вам не подумати про продаж нирки за дуже хорошу суму (400 000 доларів США), перша оплачується перед операцією, щоб поставити під сумнів реального донора, я лікар Макмахон в mcmahon hospital services India ви також можете зв'язатися нас у всьому світі, наприклад . США, Малайзія, Японія, Китай, Грейс, Туреччина, Нігерія, Австралія, Кувейт, Бразилія, Великобританія, Гана тощо. ПРИМІТКА: — * Донор повинен бути клінічно здоровим.…  Детальніше »

Ірина

Чи можуть наелась арешт на аліменти

Олександр

Підкажіть будь ласка, чи мала право виконавча служба зняти кредитні кошти з карткового рахунку для погашення боргу? В мене така ситуація, я погасив прострочений кредит(закрив повністю), а через сім місяців дізнався, що я в боргу перед Моно банком? Чи правомірні дії з сторони банку?

Олена

Чи може бути накладений арешт на рахунки ФОП, якщо боржником є фізична особа?

Василь

Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу про зняття арешту майна. В резолютивній частині постанови цього суда вказано, що це рішення набирає законної сили з дня її прийняття. Пройшло вже два місяці, але арешт з майна так і не знято. Чому не знято арешт в реєстрі приватних виконавців?

Олександр

Підкажіть будь ласка. В 2017 році купили авто з повним переоформленням і договіром куплі продажу. Але 2021 приватний виконавець накладає арешт на авто , тому що перший власник винен кошти. Але перший власник до рухомого майна ніякого відношення не має .

Що робити в цій ситуації ?. Ситуація бредовая але зараз авто не можемо знову переоформити.

Maria

Здійснюю юридичний супровід:

визнання виконавчих написів такими, що не підлягають виконанню, зняття арештів з рухомого та нерухомого майна, арештів з рахунків, що мають спеціальне призначення, оскарження дій виконавців, щодо не перерахування аліментів на утримання дітей. Також я супроводжую процедуру розлучення, стягнення аліментів, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав. Даний перелік не є вичерпним

 Звертайтесь, буду рада Вам допомогти

0687354523 Марія

Вайбер, вотсап

Оксана

Виконавча служба наклала арешт на кошти, які знаходяться на рахунку Є-підтримка (соціальна картка), а також на соціальні виплати, які надходять на звичайний рахунок (на момент подання документів на отримання виплат картка Є-підтримка вже була заарештована). Я надала виконавчій службі документальні докази щодо походження коштів (виписка по рахунку), але отримала відмову на зняття арешту у зв'зку з відсутністтю законних підстав для зняття арешту з коштів боржника. Чи правомірні були дії виконавчої службии на момент накладання арешту? Яким чином зняти арешт з коштів?

Евгеній

в який термін виконавець повинен видалити з єдиного реєстру боржників виконавчі провадження в разі повної погашення заборгованості. цікавить саме термін (кількість днів) після дати погашення. Дякую

Інна

У який термін після винесення постанови про зняття арешту з коштів має бути відправлено цю постанову до банківької установи?

(постанова від 10.02.2020 станом на 13.02.2020 ще не відправлена, свій примірник отримала наручно)

Сандульська Олена Володимирівна

Прошу розяснення Ришенням суда визнано право власности на автомашину.Миу виконавчи служби надислали ришення суду и заяви на зняття арешта з автомашини .Ноне видповиди нам на заяву нихто не надав и арешти не знято .Що в такому рази нам робити.