Стаття 59 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 59 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 59. Зняття арешту з майна

1. Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

2. У разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Виконавець зобов’язаний зняти арешт з коштів на рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із цим Законом, а також у випадку, передбаченому пунктом 10 частини першої статті 34 цього Закону.

3. У разі виявлення порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом, арешт з майна боржника знімається згідно з постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

4. Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:

1) отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;

2) надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;

3) отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;

4) наявність письмового висновку експерта, суб’єкта оціночної діяльності — суб’єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв’язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням;

5) відсутність у строк до 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця, зазначеного у частині шостій статті 61 цього Закону, письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;

6) отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;

7) погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;

8) отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову.

5. У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Спори, що стосуються права власності на майно та зняття арешту з нього вирішуються в судовому порядку.

У разі надходження рішення суду про зняття арешту з майна, що набрало законної сили, виконавець приймає відповідну постанову не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

У разі надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із цим Законом, арешт з коштів на рахунку знімається не пізніше наступного дня.

У разі виявлення порушень вимог Закону, під час накладення арешту на майно, арешт знімається за постановою начальника відділу.

Слід звернути увагу, що збільшений перелік підстав для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини, а саме:

  • отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;
  • надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;
  • отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;
  • отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;
  • отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову.

21
Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
новіше старіше
Повідомлення про
Сергій
Гість
Сергій

Заборгованість по аліментам сплачена в повному обзязі. Накладений арешт на рухоме та нерухоме майно, а також на рахунки в банках України виконавча служба не скасовує (не знімає). Є постійна робота де я отримую дохід. Аліменти в частці із доходу складають майже три прожиткових мінімуми на дитину. Що робити, щоб арешт було знято?

Дякую

Сергей.
Гість
Сергей.

Долг по алиментам погашен в полном объеме.Но исполнительная служба не снимает аресты в отношении моего движимого и недвижимого имущества.Как мне поступить?Что делать? Подскажите.Текущие платежи перечисляются без задержек.

Сандульська Олена Володимирівна
Гість
Сандульська Олена Володимирівна

Прошу розяснення Ришенням суда визнано право власности на автомашину.Миу виконавчи служби надислали ришення суду и заяви на зняття арешта з автомашини .Ноне видповиди нам на заяву нихто не надав и арешти не знято .Що в такому рази нам робити.

Сандульська Олена Володимирівна
Гість
Сандульська Олена Володимирівна

Пидкажить куди звернутись.Влизенговий компаниии ЕВРОКАР-УКРАИНА придбали автомашину .Вси платежи виконали згидно договора 24-11-2017р А 4-12-2017р на майно компании наклали арешт и ми невстигли переоформити автомашину.Ришенням суда нам надали право власности на автомашину.Тоди ми звернулись зписьмовою заявоюна знаття арешта та додали ришення суда в ВДВС Дарницького.Святошенського.Шевченкивського РУЮ в м Киеви та приватного виконавця ВВ Корольова в мисячний термин видповиди нам ненадали. 6-09-2018р ми звернулись в Министерство Юстиции Украини10-09-2018р державним виконавцем,згидно ришення суду ,керуючисьст 59 Закону Украини,винесено постанову про зняття арештуз майна боржника а саме автомобиля де вказано номер марка номер кузова копии якои напавлено до Регионального сервисного центру мВС Украини у…  Детальніше »

Сандульська Олена Володимирівна
Гість
Сандульська Олена Володимирівна

Писля винесенои постанови ришення суда на право власности на майно чи мак право виконавча служба накладати арешт на майно.

Любомир
Гість
Любомир

Чи мае право приватний виконавець виставляти арештоване майно на торги СЕТАМ наяке накладено подвійний арешт-спочатку виконавцем ДВС(згідно Рішення Господарського суду Львівськоі обл.)а згодом і приватним виконавцем(згідно Рішення Касційного суду по іншій справі).Після закінчення торгів(висталений лот три рази не був реалізований) Стгувач по Акту передачі(незавершеного будівництва) задовільнить совоі позивні вимоги,тобто яким чином він отримае право власності.якщо все майно перебувае під арештом ДВС? Узгодження правочинних дій між двома виконавцями не вчиняються.

Евгеній
Гість
Евгеній

в який термін виконавець повинен видалити з єдиного реєстру боржників виконавчі провадження в разі повної погашення заборгованості. цікавить саме термін (кількість днів) після дати погашення. Дякую

Андрій
Гість
Андрій

Постанова про зняття арешту з коштів була направлена в банк, але банк не знімає обмежень аргументуючи це тим що на печатці погано видно назву установи яка написала постанову про зняття арешт

Максим
Гість
Максим

в який термін виконавець повинен видалити з єдиного реєстру боржників виконавчі провадження в разі повної погашення заборгованості та зняти арешт на автомобіль? цікавить саме термін (кількість днів) після дати погашення.

Інна
Гість
Інна

Який термін зняття арешту з коштів після отримання постанови виконавчої служби, яким документом визначено?

Інна
Гість
Інна

У який термін після винесення постанови про зняття арешту з коштів має бути відправлено цю постанову до банківької установи?

(постанова від 10.02.2020 станом на 13.02.2020 ще не відправлена, свій примірник отримала наручно)

Ніколь
Гість
Ніколь

В який період часу приватний виконавець має надіслати відповідь по вп?