Стаття 6 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 6 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 6. Виконання рішень іншими органами та установами

1. У випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів — банками та іншими фінансовими установами.

2. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

3. У випадках, передбачених законом, рішення можуть виконуватися іншими органами.

4. Органи та установи, зазначені в частинах першій — третій цієї статті, не є органами примусового виконання.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Положення вказаної статті передбачають, що у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів — банками та іншими фінансовими установами.

Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Крім того стаття передбачає, що рішення можуть виконуватися іншими органами, крім виконавців, залежно від того, чи належить виконання таких рішень до компетенції цих органів у випадках передбачених законом.

Так, наприклад, слід звернути увагу, що рішення про стягнення  коштів  з  державних  органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють  казначейське  обслуговування  бюджетних коштів.

Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» встановлено механізм виконання рішень суду, за якими боржниками є державний орган; державні підприємства, установа, організація, юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

Встановлений цим Законом механізм передбачає, що виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу здійснюється Казначейством в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень — за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Слід зазначити, що виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред’явлення,  у разі якщо такий документ не підлягає виконанню органами державної виконавчої служби, приватним виконавцем (частина 4 статті 4 Закону).

Залишити коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомлення про