Стаття 69 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 69 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника

1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, — до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

2. У разі припинення перерахування коштів стягувачу підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці не пізніш як у триденний строк повідомляють виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника здійснюється підприємством, установою, організацією, фізичною особою, фізичною особою — підприємцем на підставі постанови державного виконавця.

Змінено строки надіслання звіту.

Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці щокварталу надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою додатком 9 до Інструкції з організації примусового виконання рішень.

Контроль за правильним і своєчасним відрахуванням із заробітної плати та інших доходів боржника здійснюється виконавцем за власною ініціативою, в тому числі за заявою стягувача шляхом перевірки правильності та своєчасності відрахувань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами та фізичними особами — підприємцями, з якими боржник перебуває у трудових відносинах, про що складається відповідний акт.

У разі якщо боржник працює на роботах з періодичним нарахуванням заробітної плати (сезонні роботи в сільському господарстві, на риболовецьких та рибопереробних підприємствах тощо), відрахування проводяться в міру нарахування заробітної плати.

Якщо боржник працює за сумісництвом на кількох підприємствах, відрахування проводяться із заробітку за кожним місцем роботи на підставі окремо винесених виконавцем постанов.

Якщо боржник працює у фізичної особи або фізичної особи — підприємця, у якого немає бухгалтера та рахунку в банку, утримані кошти із заробітку боржника перераховуються стягувачу безпосередньо цими особами.

Слід звернути увагу, що звіт про здійснені відрахування та виплати долучається до матеріалів виконавчого провадження.

Після надходження до виконавця звіту про здійснення відрахування та виплати у зв’язку зі звільненням боржника виконавець не пізніше наступного робочого дня вносить інформацію про стягнення коштів до виконавчого документа шляхом проставляння відповідної відмітки та до автоматизованої системи виконавчого провадження.

У разі припинення перерахування коштів стягувачу підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці не пізніш як у триденний строк повідомляють виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

3 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Хомка

Добрый вечер.Моего бывшего мужа с которого получаю на сына аллименты,по моей заяве «заморозить все его счита» в связи с долгом в 88 000,ну так как еще была одна мной в то время заява и на перевод его по месту жительства,а не прописки ,долга не стало.Вынесли задним числом с реэстра со словами долга нет.По заяве моей просьбы предоставить перерасчет всех выплат и не выплат аллиментов,я получила через 2 месяца ,2 дня и 2 часа это было краем моего терпения,в графе ждала ,что долга нет,но чудо откуда-то взялось за 1,5 месяцев заместь 88 000 стояло 20 000 .Обратившись к исполнителю ,что как…  Детальніше »

Last edited 2 років назад by Хомка
Алла

Скільки днів, після надходження коштів на рахунки виконався, виконавецю дається на перерахунок коштів стягувачу аліментів?

Катерина

Доброго дня підскажіть будьласка Колишньому чоловіку присуджено платить аліменти на дитину одна четверта та одна шоста на утримання дружини через виконавчу службу, він цього невиконує, а сплачує адресним переводом через укрпочту в переводі невказано що то є аліменти і саме за якою частиною, але у його квитанціях є вказано що то є аліменти, чи можуть бути його квитанції зараховані як сплата аліментів? Дякую

Last edited 2 років назад by Катерина