Стаття 70 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 70 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 70. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника

1. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

2. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

  • у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, — 50 відсотків;
  • за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — 20 відсотків.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

За іншими видами стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

3. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Слід звернути увагу, що положення статті передбачають, що розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Положеннями статті конкретизовано види стягнень, за якими стягується 50 відсотків заробітної плати, а саме: відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням.

за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — 20 відсотків.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами.

У разі якщо одночасно здійснюються відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків...

Довідково: відповідно до частини першої статті 57 Кримінального кодексу України покарання у виді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого.

Із суми заробітку засудженого до виправних робіт провадиться відрахування в доход держави у розмірі, встановленому вироком суду, в межах від десяти до двадцяти відсотків.

Підписатися
Повідомлення про
guest

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

31 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Леся

Добрый день! одновременно пришли два исполнительных листа. 1-й лист (штраф и сбор) с выплатой 20% от дохода; 2-й лист (задолженность по алиментам) с выплатой 50% от дохода. Документы пришли после выплаты 1-ой части заработной платы. 1) По какому из исполнительных листов надо производить выплаты? 2) Что делать если вторая часть зарплаты не покрывает сумму по выплате, так как первая часть выплачена?

Оксана

Скажіть будь ласка, прийшло два різних виконавчих провадження по кредитах, кожне на стягнення 20% зп, який відсоток має стягувати бухгалтер з мінімальної заробітної плати, якщо на моєму утриманні неповнолітня дитина, яку я виховую сама?

Светлана

Здравствуйте, напишите, пожалуйста, как бороться с этим «провадженням» . Мне предьявили сумму 69 тысяч, причем, я совсем не понимаю откуда она взялась. Идти в суд? Или что делать, я в шоке. Какие документы собирать?

Светлана

Здравствуйте, напишите, пожалуйста, как бороться с этим «провадженням» . Мне предьявили сумму 69 тысяч, причем, я совсем не понимаю откуда она взялась. Идти в суд? Или что делать, я в шоке. Какие документы собирать?

Ната

Мені наклали арешт на всю ЗП. І виконавчий сказав що все законо. 20% відраховує бухгалтерія, а 80% іде на заблоковану катку, ось така в нас правда. Подала скаргу в суд. Поки чекаю діти голодують...

Инга

Здравствуйте! У мня вопрос: согласно исполнительному листу с пенсионера удерживаются алименты по 25% от размера пенсии с 1.01.2011 года на ребенка 2010 года рождения до достижения им совершеннолетия. В июле 2017 года поступает другой исполнительный лист об удержании с этого пенсионера задолженности по оплате услуг по 20% от размера пенсии. Возможно ли удерживать с пенсионера эту задолженность? По моему мнению, нельзя, поскольку ограничение в 50% от размера пенсии касается исключительно алиментов, и те 20%, которые можно было бы удерживать с пенсии, уже заняты алиментами, а расширение до 50% было сделано именно для тех случаев, когда суд присуждает алименты в таких…  Детальніше »

Ніна

Скільки % мають право утримувати із з/п аліментів за 3 різними виконавчими листами, якщо в кожному виконавчому листі прописано ¼ від доходів

Рита

Скажите пожалуйста, если муж не платил алименты 4 месяца, задолженность 7800 грн. Теперь устроился на новую работу с окладом 4100,должен выплачивать 33 процента, на двоих детей школьного возраста, как мне быть, если с него не могут удерживать более 50% зарплаты, а это меньше положенных алиментов.?? А задолженность остаётся?

Андрей

сколько % с заработной платы имеют право снимать за просрочку по кредиту ?

КОНСТАНТИН

ПРИ РОЗЛУЧЕННІ СУМІСНОЮ ВЛАСНІСТЮ БУВ ПРИЗНАНИЙ АИТОМОБІЛЬ ВАРТІСТЮ 78000ГРН І МЕНІ

ПОТРІБНО БУЛО СПЛАТИТИ 50% АБО 39000 ГРН ВОНА ПОДАЛА ДО ВИКОНАЧОЇ СЛУЖБИ ЗАЯВУ ПРО СТЯГНЕННЯ ВАРТОСТІ ВИКОНАВЧІЙ ЗБІР 3900 ГРН Я ПОДАВ АПЕЛЯЦІЙНИУ СКАРГУ ПРИ РОЗГЛЯДУ ЯКОЇ СУД ЗАПРОПОНУВАВ ЗАКЛЮЧИТИ МИРОВУ УГОДУ ЯКА БУЛА ЗАКЛЮЧЕНА ЗІ СПАДКОЄМЦЕМ ДРУЖИНИ ЯКОЮ ВЖЕ НЕ ВИЗНАТЄЬСЯ ЦЕЙ АВТОМОБІЛЬ СУМІСНОЮ ВЛАСНІСТБ ЧИ ПОВИНЕН Я СПЛАЧУВАТИ ВИКОНАВЧИЙ ЗБІР?

Олександр

Дуже корисний ресурс! Дякую!

Діана

Чи можна із зовнішніх сумісників відраховують 20% за виконавчими листами,одночасно з двох місць роботи?

Last edited 1 рік назад by Діана
Леонід

В АТ «Ощадбанк» судовий виконавець заарештував рахунок на який я отримував пенсію. Тепер я не можу оновити банківську карту і отримувати залишок 80% відсотків пенсії після усіх відрахувань. Я інвалід війна 3 групи. Допожить будь ласка!

Наталія

Доброго дня. У мене відкрито 3 виконавчі провадження, підскажіть скільки % повинні вираховувати із заробітної плати?

анна

подскажите списывать эти 20 % по кредиту , они имеют право всего раз в месяц?

Источник: ukrogis.com/statti-zakonu...ovadzhennya.html

Юлия

Добрый день. Подскажите пожалуйста, если с пенсии удерживается по исполнительному письму долг, может ли по этому же иполнительному письму еще и с заработной платы удерживаться?

Вероніка

До університету надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження за виконавчим написом про стягнення боргу з усіх доходів. Боржник- студент, що має статус дитини позбавленої батьківського піклування та отримує соціальну стипендію. Чи маємо ми право з нього відраховувати 20%з соціальної стипендії по цій постанові?

Юлія

Скажіть,чи можливо сплачувати виконавче провадження частинами.Нараховано 46000 .Можливості сплатити все одразу не маю.

Роман

Знаєте, оплачувати комірне, яке сягає до 50% зарплати, краще вже через суд (((

Віктор

Я пенсіонер. Так склалося, що на мене відкрито 2-два виконавчі провадження з виплатою 20 % від дохода по першому та другому провадженнях. Я так зрозумів, що з мене не можуть стягувати більше як 20% мого доходу по двох провадженнях?

Last edited 1 рік назад by Віктор
Юлиан

Какой процент с пенсии по инвалидности высчитывается на погашение задолженности по имущественной задолженности

mohuci

Государственная исполнительная служба, руководствуясь ст.68 Закона Украины «Про виконавче провадження»обратила взыскание по исполнительному письму на мою минимальную пенсию(1373грн.),которая ниже прожиточного минимума установленного правительством Украины. Из этой,моей пенсии было удержано 370 грн.Таким образом мою пенсию уменьшили до 1103 грн.или почти на 27%.Правомерны ли действия взыскателей?