Стаття 70 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 70 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 70. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника

1. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

2. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

  • у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, — 50 відсотків;
  • за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — 20 відсотків.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

За іншими видами стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

3. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Слід звернути увагу, що положення статті передбачають, що  розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Положеннями статті конкретизовано види стягнень, за якими  стягується 50 відсотків заробітної плати, а саме: відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням.

за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — 20 відсотків.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами.

У разі якщо одночасно здійснюються відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей  розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків...

Довідково: відповідно до частини першої статті 57 Кримінального кодексу України покарання у виді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого.

Із суми заробітку засудженого до виправних робіт провадиться відрахування в доход держави у розмірі, встановленому вироком суду, в межах від десяти до двадцяти відсотків.

avatar
5 Ланцюжок коментаря
7 Відповіді по ланцюжку
1 Послідовники
 
Популярний коментар
Ланцюжок актуального коментаря
6 Автори коментарів
mohuciНінаАндрейЮлианUkrOgis Автори недавніх коментарів
  Підписатися  
новіше старіше більшість голосів
Повідомлення про
Инга
Гість

Здравствуйте! У мня вопрос: согласно исполнительному листу с пенсионера удерживаются алименты по 25% от размера пенсии с 1.01.2011 года на ребенка 2010 года рождения до достижения им совершеннолетия. В июле 2017 года поступает другой исполнительный лист об удержании с этого пенсионера задолженности по оплате услуг по 20% от размера пенсии. Возможно ли удерживать с пенсионера эту задолженность? По моему мнению, нельзя, поскольку ограничение в 50% от размера пенсии касается исключительно алиментов, и те 20%, которые можно было бы удерживать с пенсии, уже заняты алиментами, а расширение до 50% было сделано именно для тех случаев, когда суд присуждает алименты в таких размерах (на троих и более детей).

Юлиан
Гість
Юлиан

Какой процент с пенсии по инвалидности высчитывается на погашение задолженности по имущественной задолженности

Андрей
Гість
Андрей

сколько % с заработной платы имеют право снимать за просрочку по кредиту ?

Ніна
Гість
Ніна

Скільки % мають право утримувати із з/п аліментів за 3 різними виконавчими листами, якщо в кожному виконавчому листі прописано ¼ від доходів

mohuci
Гість
mohuci

Государственная исполнительная служба, руководствуясь ст.68 Закона Украины «Про виконавче провадження»обратила взыскание по исполнительному письму на мою минимальную пенсию(1373грн.),которая ниже прожиточного минимума установленного правительством Украины. Из этой,моей пенсии было удержано 370 грн.Таким образом мою пенсию уменьшили до 1103 грн.или почти на 27%.Правомерны ли действия взыскателей?

© 2017 Виконавче провадження. Всі матеріали на даному сайті взяті з відкритих джерел в інтернеті або надіслані відвідувачами сайту. Права на матеріали належать їх власникам.