Стаття 68 Закону України «Про виконавче провадження»

Стаття 68 ЗУ Про виконавче провадженняСтаття 68. Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника

1. Стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

2. За іншими виконавчими документами виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника — за письмовою заявою стягувача або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п’яти мінімальних розмірів заробітної плати.

3. Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі — підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо застосування виконавцями положень ЗУ «Про виконавче провадження»

Відповідно до частини першої цієї статті виконавець звертає стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника у випадках: відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

Слід звернути увагу на те, що без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника у випадках:

  • якщо стягувачем подано письмову заяву;
  • якщо за виконавчими документами, сума стягнення не перевищує п’яти мінімальних розмірів заробітної плати.

При виконанні в примусовому порядку виконавчих документів про стягнення сум коштів, що перевищують п’ять мінімальних розмірів заробітної плати, виконавець у першу чергу перевіряє наявність коштів на рахунках боржника шляхом направлення відповідних запитів, а також перевіряє майновий стан боржника.

Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі — підприємцю за місцем отримання боржником відповідних доходів.

Копія зазначеної постанови залишається у виконавчому провадженні на контролі.

У разі надходження скарги від стягувача щодо правильності утримання сум за місцем роботи боржника, виконавець може здійснити перевірку бухгалтерії підприємства, установи, організації, фізичної особи, фізичної особи – підприємця.

Постанова підписується виконавцем та повинна містити:

1) повне найменування та місцезнаходження підприємства, установи, організації, прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи чи фізичної особи — підприємця, якій надсилається постанова, та її місце проживання;

2) порядок стягнення суми боргу;

3) розмір відрахувань;

4) реквізити рахунку, на який необхідно перераховувати утримані кошти, або адресата в разі перерахування коштів поштовим переказом;

5) вимогу щодо направлення звітів про здійснені відрахування та виплати із зазначенням періодичності подання звітів та адреси, на яку необхідно направляти звіти;

6) роз’яснення про відповідальність, встановлену статтею 188-13 Кодексу про адміністративні правопорушення, за невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог Закону (у тому числі за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника).

Підписатися
Повідомлення про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

18 Коментар
більшість голосів
новіше старіше
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі
Світлана

В які строки можливо оскаржити постанову і як це зробити?

Наталія

Які дії отримувача зарплатии на яку накладено арешт

Валентина

який сумарний процент потрібно утримувати по 2-м кредитним виконавчим провадженням

Наталья

Куда нужно писать если письма приходят с разных адресов. И мой адрес указан почему-то в Киеве,, а я с другова города за 800км.

Артем

Здравствуйте подскажите пожалуйста если я принимал участие в АТО и взял кридит до товоикогда меня призвали.После пришло письмо на завод про примусове стягненя заработной платы.Суда у меня не было.

Артём

А что это за виконавча служба? Которая без всяких документов. Которые доказывают что человек должен деньги. Так можно со всех стягивать. Кто брал и не брал кредит. Что за бред??

Володимир

Впровадження закриті, але обмеження з банківських карт не знімають (не хочуть). Загальна сума по впровадженнях набагато більша 5 мінімальних розмірів заробітної плати.

Людмила

Доброго дня. Скажіть будь ласка в який термін державний виконавець повинен відправити постанову про несплату аліментів, на організацію в якій працює боржник? Місце роботи установлене.

Інна

Як проходить оплата? В які сроки перечесляють зняті утримані кошти на рахунок стягувача боргу?

Виталиц

Добрый день . Может исполнительная служба по постанове снимать с пенсии по возрасту ? Без решения суда. Если 2011 году был принят закон про изъятия денежных средств с пенсии только по решению суда .

Дмитро

А як дізнатись за що з мене знімають кошти? Коли я отримаю зарплату але не повністю і не зрозуміло за що знімають якась постанова прийшла тільки за що? І чи можу я в суді оскаржити ту постанову?

Олеся

Я працюю в дитячому садку асистентом вихователя. Моя зарплата на руки становить 3990 грн., при цьому виховую двох неповнолітніх дітей, одна з них дитинка інвалід. Чоловік безробітній. Прийшла постанова від приватного виконавця про стягнення з мене кридитної заборгованості 6 річної давнрсті. Чи мають право знімати стягнення з моєї і так мізерної заробітної плати? Буду дуже вдячна за відповідь.

наталія

чи може виконавець накласти арешт на зарплатну карту