5 порад щодо написання скарги на державного виконавця

5 порад щодо написання скарги на державного виконавцяЯк правильно написати скаргу на бездіяльність державного виконавця, щоб отримати позитивний результат?

Щоб ефект від скарги був позитивним і ефективним, скарга повинна бути:

1. Акуратно оформлена

Бажано, щоб текст скарги був набраний на комп'ютері, хоча можна написати і від руки.
Головне, щоб вона мала «представницьку зовнішність». Намагайтеся втримуватися від виправлень в тексті скарги. Не лінуйтеся переписати її, якщо бачите, що скарга виглядає неакуратно.

2. Без орфографічних помилок

Насправді, хороша скарга не повинна містити грубих орфографічних помилок. Наявність орфографічних помилок, створює враження незначності скарги у виконавця, свідчить про несерйозності намірів і неграмотності подавця скарги. Ваша скарга повинна вселяти повагу.

3. Написано коротко і по сутті.

Правило «стислість — сестра таланту» є одним з основних правил мистецтва скаржитися. Більшість заявників роблять величезну помилку, вважаючи, що чим більше буде тексту в скарзі, тим з більшою увагою до неї поставляться. Це велика помилка, насправді, все зовсім навпаки.

Знайте, що якщо текст опису Ваших претензій надто великий — то, швидше за все виконавець прочитає його поверхнево і відкладе Вашу скаргу в сторону.

Ви можете обурюватися цим — але це дійсно так, виконавець занадто зайнятий і не хоче зосереджуватися над Вашою проблемою, особливо якщо йому важко розбиратися з великим і заплутаним текстом.

Ось і подумайте, наскільки велика ймовірність того, що виконавець зрозуміє всі значні моменти Вашої проблеми, якщо прочитає скаргу поверхнево. Можете повірити, що ймовірність бути почутим в даному випадку дуже мала.

Так що не пишіть великі скарги. Чим більше Ви описуєте суть проблеми, тим менше шансів на досягнення мети.

Однак скарга і не повинна містити тільки одну пропозицію. Скажімо, текст хоча б такої скарги: «Державний виконавець Петренко В.І. не виконав своїх обов'язків, прошу його покарати», також не дасть очікуваного результату, навіть якщо закон насправді на Вашому боці.

Визначаючи обсяг скарги, важливо знайти «золоту середину». З одного боку, скарга повинна описати суть бездіяльності державного виконавця, а з іншого — не бути дуже «важкою».
Тому рекомендуємо текст скарги вміщати на 1-3 сторінках і не більше.

4. Містять посилання на закон.

Хороша скарга повинна бути обґрунтована з точки зору закону і тому повинна містити посилання на норми закону, які були порушені, або які Ви вважаєте, що були порушені.

І краще за все не просто вказати посилання на закон, а процитувати статтю закону, на яку Ви посилаєтеся. Це полегшує офіційний процес розгляду Вашої скарги та, відповідно, буде більш ефективним. Але цитувати треба тільки ті статті, які дійсно істотні для вирішення Вашого питання.

5. Містить чітко сформульовані вимоги.

Перш ніж написати скаргу, вирішите, чого Ви хочете досягти. Будь-яка скарга повинна закінчуватися фразою «прошу ...» — і чітко сформульованим вимогою.

Однак, не забувайте, що будь-яка з Ваших вимог повинна бути заснована на законі. Тому просити звільнити державного виконавця, на підставі, того, що він не приділив Вам часу або не відповів на питання, м'яко кажучи, нерозумно.

Вимагайте то, на що, згідно закону маєте право.

Після того, як Ви правильно і грамотно склали скаргу, Вам потрібно ще не зробити кілька помилок, які досить часто допускаються при подачі скарги.

Скарга може бути подана як особисто, так і поштою

Розглянемо обидва варіанти

1. Ви подаєте скаргу особисто

Пам'ятайте: скарга повинна бути подана тим, хто написав скаргу або його представником, на чиє ім'я видається довіреність.

Тому, майте на увазі, що, передаючи скаргу через стороннього, вона може бути не прийнята у канцелярій відділу ДВС.

Тому, найкраще подавати скаргу особисто. Подаєте скаргу до канцелярії відповідного відділу виконавчої служби.

При передачі скарги в канцелярію один екземпляр листа (з додатками, якщо є) Ви передаєте до реєстрації, а на іншому просите проставити номер вхідного документа і дату прийняття листа до виконання. Крім цього, слід попросити телефон канцелярії для відстеження ходу виконання скарги.

Пояснимо, чому ці дії потрібні.

Уявіть собі ситуацію: Ви подали скаргу і після закінчення терміну так і не отримали відповіді на скаргу, після чого звернулися до начальника відділу виконавчої служби.

І той не бажаючи погоджуватися з допущеними порушеннями закону, може відповісти:

  • «Ми не отримали вашу скаргу».
  • «Ваша скарга, отримана тільки кілька днів тому, у нас ще є час».

Без виконання рекомендацій вище, довести, то, що скарга була Вами подана і подана такого-то числа, Ви не зможете.

Але копія скарги зі штампом прийняття — незаперечний доказ того, що скарга була прийнята працівником відділу.

2. Ви відправляєте скаргу поштою.

Цей метод подачі скарги переважніше, коли Ви з якихось об'єктивних причин не можете пред’явити скаргу особисто, або просто хочете заощадити час та нерви.

За вказаними вище причин Вам слід подбати про те, щоб у Вас було підтвердження подачі скарги.

Таким чином, якщо Ви направляєте скаргу поштою, відправте цінний лист з описом і повідомленням про доставку.

Опис до листа підтверджує, що було у вашому листі (щоб чиновники не змогли стверджувати, що це була не скарга, а, скажімо, чистий аркуш паперу). Тому в описі недостатньо написати «скарга» — потрібно написати більш конкретно: на чиє ім'я і на що спрямована Ваша скарга.

Однак одного опису недостатньо — завжди можна сказати, що лист не дійшов. Тому також необхідно відправляти скаргу з повідомленням про доставку адресату. Таке повідомлення не тільки підтвердить, що ваша скарга була отримана, але і визначить дату її отримання.

І пам'ятайте, що більшість державних виконавців, в першу чергу займаються тими виконавчими провадженнями, зацікавлені особи в яких найчастіше пишуть звернення і скарги. І тому, правильно оформлена і подана скарга, є запорукою того, що по Вашому виконавчому провадженню, державний виконавець буде виконувати всі передбачені законом дії.

Скарги на бездіяльність державного виконавця (аліменти)

Підписатися
Повідомлення про
guest

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

0 Коментар
Вбудовані відгуки
Переглянути всі коментарі